Michigan'lı Jim Harbaugh – 'Masum olduğumuzu' bilerek saha dışı sorunların üstesinden geldik

HOUSTON – Michigan'ı ulusal şampiyonluğa taşıdıktan ve iki kez cezalı olduğu çalkantılı bir sezonda 15-0'lık bir rekora imza attıktan sonra koç Jim Harbaugh, “Daha iyi olamazdı” dedi.

Harbaugh, NCAA'nın 2020'deki işe alım ihlallerine ilişkin soruşturmasının ardından sezonu açmak için üç maçlık uzaklaştırma almasına rağmen, ardından gelen kimlik hırsızlığı skandalı ve personel Connor Stallions'ın kovulmasının başka bir üç maçlık uzaklaştırmaya yol açtığını söyledi. Asla çığlık atmadı.

Pazartesi gecesi 1 No'lu Michigan, 2 No'lu Washington'u 34-13 yendikten sonra Harbaugh, “Bu, her maçı kazanmayı istediğimiz şekilde gerçekleşti” dedi. “Saha dışı konularda masumduk, güçlü ve dik durduk çünkü masum olduğumuzu biliyorduk. Şunu da belirtmek isterim.

“Bunlar masum insanlar. Üstesinden gelin… bu zor değil çünkü masum olduğumuzu biliyoruz.”

Harbaugh, Michigan'ı kolej futbolunun zirvesine geri getirmede “büyük bir kutuyu işaretlemenin” kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Daha sonra kendisine bir liste yapıp yapmadığı soruldu; Super Bowl'u kazanmak başka bir hedef olacaktı, NFL takımlarının ilgisine dair süregelen spekülasyonlara bir gönderme.

Harbaugh, “Bunun tadını çıkarmak istiyorum” dedi. “Bunu yaşamak istiyorum. Umarım bana verirsin. Bir çocuk bunu anlar mı? Her zaman bir sonraki olmak zorunda mı, gelecek nedir? Daha önce de söylediğim gibi, evet, umarım bir geleceğim olur. Yarın, yarından sonraki gün, gelecek hafta, gelecek ay, umarım gelecek yıl.”

Michigan atletik direktörü Warde Manuel ise “ilgileri olan insanların neden Jim Harbaugh'u işe alıp koçluk konusunda onunla konuşmak istediklerini” anladığını söyledi.

READ  Küresel okyanus sıcaklıkları art arda 12 ay boyunca rekor seviyelere ulaşarak bilim insanlarını tehdit ediyor

“Adam Super Bowl'a gitti, bir konferans şampiyonluğu kazandı… ve o ligde arka arkaya konferans şampiyonalarına katıldı.

“Eğer profesyonel taraftaysam, başardıklarından dolayı onunla konuşmak isterim, ancak eğer artıda değilsem onu ​​aramızda tutmak isterim. [coach], benim katlanmam gereken haç. Ama Jim'in koçumuz olmasından gurur duyuyorum.

Jim Harbaugh onun için oyun kurucu oynamadan önce Bo Schembechler'in koçluğunu yapan Harbaugh, Wolverines'i şampiyonluğa taşıyan bir “Michigan adamı” olmanın kendisini “çok gururlandırdığını” söyledi.

“Bir gün üzerime çamur attıklarında, eğer biri bana iltifat ederse… sadece 'O bir Michigan'lı' derse bu her şey anlamına gelecektir. Bu benim için her şey anlamına gelecektir.”

Oyuncularına 15-0 kazanmaları halinde ilk dövmesini yaptıracağına söz verdi. Planı, M bloğunun mısır ve mavi renkte olmasıydı; M, 1000 rakamını temsil eden Roma rakamını temsil ediyordu; bu da Michigan'ı kendisine özel 1000 maç kazanan ilk futbol programı yaptı.

Harbaugh, “Hiçbir lisenin bin galibiyeti olmadı. Başka hiçbir üniversitenin bin galibiyeti olmadı. Başka hiçbir profesyonel takımın bin galibiyeti olmadı” dedi. “Michigan Üniversitesi. Aynı yıl içinde bin galibiyete ulaşmak ve ulusal bir şampiyonluk kazanmak bundan daha iyisi olamaz dostum. Sana bunu soruyorum.”

“Bunu bizden daha iyi kim yapabilir? Hiç kimse.”

ESPN'den Pete Thamel bu rapora katkıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir