Meclisin hükümetin kapatılması anlaşmasını oylaması ve son tarihin ertelenmesi bekleniyor

Milletvekilleri Perşembe günü başka bir kısa vadeli hükümet harcama tasarısını geçirmek için hızlı hareket etmeyi planladılar; hafta sonu kapanışı, hassas müzakerelerin tamamlanması için daha fazla zaman kazanmak amacıyla son tarihi geciktirdi.

Çarşamba günü Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson (R-La.) ile Senato Çoğunluk Lideri Charles E. Schumer (DN) arasında yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Meclis, federal finansman için son tarihin 8 Mart ile 22 Mart arasında uzatılmasına yönelik yasayı oylayacak. . .Y.) Cumartesi gece yarısı grevinden sonra federal hükümetin yüzde 20'sini kapatacak bir kapanmayı önlemek için.

Uzatma olmazsa taşımacılık sektöründeki kritik hizmetler çevrimdışı olacak. Yiyecek pulu programlarının fonları yakında tükenebilir. Milyonlarca aile için konut yardımı risk altında. Ve bir hafta sonra, Kongre harekete geçmezse, savunma ve devlet bakanlıkları da dahil olmak üzere hükümetin geri kalan fonunun süresi dolacak.

Bu hafta bir hükümetin kapanma süresi daha doluyor. İşte bilmeniz gerekenler.

Meclisin Perşembe günü oylayacağı finansman tasarısı, milletvekillerine yıllık harcama yasa tasarıları veya ödenek mevzuatını sonuçlandırmaları için daha fazla zaman vermek üzere tasarlandı. Ancak öncelikle alt mecliste olağanüstü bir süreçten geçmesi gerekiyor ki bu, bu harekete karşı çıkan aşırı sağcı Cumhuriyetçilere zarar veriyor.

Parti kuralları, Johnson'ın Temsilciler Meclisi GOP'un çoğunluğunun desteği olmadan oylama yapamayacağını söylüyor. Meclis tarafından kabul edilen son geçici finansman tasarısı yalnızca bir oy farkla çoğunluktaydı. Tedbir yeterli Cumhuriyetçi desteğine sahipse, normal usul kurallarını askıya alan bir süreçten geçmek için hâlâ meclisin üçte ikisine ihtiyacı var.

Temsilciler Meclisi GOP'un en iyi müzakerecilerinden biri olan Rep. Chuck Fleischman (R-Tenn.), “Four Corners ile ilgili çok çalkantılı bir durumu, kaydedilen ilerleme olarak nitelendiriyorum. “İlerleme kaydettiğinizde, iyi şeyler olur.”

READ  Lamar Jackson, Ravens'in AFC Kuzey'i kazanmasıyla mükemmel bir reyting yayınladı

Capitol'ün her iki tarafındaki demokratlar yeni kısa vadeli çerçeveyi benimsiyor gibi görünüyordu ama hiçbiri bundan pek memnun değildi.

Sen, “Eğer bunu yapmak gerekiyorsa, hadi yapalım. Ancak bu 'yolun dışına atma' taktiğinin gerçekten durması gerekiyor” dedi. dedi John Tester (Mont.).

Bu hükümet finansmanı süreci çok az olmalıdır. Başkan Biden ve dönemin Sözcüsü Kevin McCarthy, geçen baharda, borç tavanının askıya alınması karşılığında 30 Eylül'de sona eren 2024 mali yılı boyunca federal harcamaların kısılması konusunda anlaşmıştı.

Ancak Temsilciler Meclisi'ndeki aşırı sağcı milletvekilleri harcamalarda daha fazla kesinti yapmadığı için McCarthy'ye kızdılar ve sonunda onu konuşmacı olarak görevden aldılar. Cumhuriyetçiler Ekim ayı sonlarında Johnson'ı onun yerine seçtiler ve Louisianalı o zamandan beri harcama tartışmalarına ayak uydurmakta zorlanıyor.

Kasım ayında, Temsilciler Meclisi'nin devam eden karar veya CR olarak bilinen ve federal hükümetin finansman süresini iki tarihe kadar uzatan bir geçici finansman tasarısını geçirmesine öncülük etti.

Ocak ayında, o ve Schumer, borç tavanı anlaşmasının belirlediği sınırlar dahilinde 1,7 trilyon dolarlık bir finansman çerçevesi üzerinde anlaştılar ve ardından franchise'a bireysel kalemleri müzakere etmek için yeterli zaman tanımak üzere başka bir CR'yi yürürlüğe koydular.

“Kongrenin hükümeti kapatmak için iki şansı var. Her iki partide de önemli bir çoğunluk 'hayır' dediğinde, Temsilciler Meclisi Tahsisat Komitesi başkan yardımcısı ve Johnson'ın önemli bir müttefiki olan Temsilci Tom Cole Çarşamba günü şöyle konuştu: 'Kesinlikle içeri girebiliriz. [a government shutdown], ancak çoğu insan bunun akıllıca bir hareket olmadığını düşünüyor. Sanırım CR alabiliriz. Konuşmacının bu iki paketi almak için zamanı olacağını düşünüyorum.

Aşırı sağcı Temsilciler Meclisi Özgürlük Grubu ve giderek büyüyen diğer muhafazakarlar korosu, Johnson'ı borç tavanı anlaşmasını bozmaya ve muhafazakar politika hükümleri (kürtaja erişim ve LGBTQ haklarına ilişkin kısıtlamalar ve Biden'ın iklim gündemi ve göçmenlik kararlarının geri alınması dahil olmak üzere) için baskı yapmaya itti. mali anlaşmanın bir parçası.

READ  Nick Saban neden emekli oldu? Koç Alabama'dan ayrılma kararını açıklıyor

Bu başarıların dışında Johnson'ın sağ kanadı, ödenek yasa tasarılarının kabul edilmesinden tamamen vazgeçilmesi ve finansmanın Ekim ayına kadar geçici olarak uzatılması yönünde baskı yaptı; bu da borç moratoryumu anlaşmasının bir parçası olarak federal hükümet genelinde harcama kesintilerini tetikleyecek. Boyut. Bu kesintiler Cumhuriyetçiler için kutsal bir değer olan savunma harcamalarını bile etkileyecektir.

Temsilci, “Şu anda yaptığımıza benziyor; Demokratların yapmak istediğini yapıyoruz ve Senato'dan geçecek ve Beyaz Saray tarafından imzalanacak ve bu Amerikan halkı için bir kazanç değil” dedi. Muhafazakar Temsilciler Meclisi Özgürlüğü Grubu'nun başkanı Bob Good (R-Va.) Çarşamba günü şunları söyledi.

Ancak Johnson ve onun gürültülü Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi grubunun, harcama kesintilerini veya politika kazanımlarını ayarlamak için çok az etkisi var. Liberal İttifak, Meclis Başkanı'nın harcama kararlarını protesto etmek için usule ilişkin oylamaları rutin olarak engelledi.

GOP'un küçük bir çoğunluğuna sahip olan Johnson, meclisin kaldırılmasına yönelik herhangi bir yasa için Demokratların desteğini almak zorunda kaldı.

Hükümet çapında harcama kesintileri teklifini yazan aşırı sağcı bütçe şahini Temsilci Thomas Massey (R-Ky.) “Süper çoğunluğa ihtiyacımız var” dedi. “Şimdi iki sandalyeli çoğunluk ile bu neredeyse imkansız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir