Maine şehir yöneticisi Kevin Howell, 4 yaşındaki oğlunu kurtarırken ikilinin buzları kırması sonucu hayatını kaybetti

haberler

Cuma günü bir şehir yöneticisi boğuldu; ancak daha önce ikisi de Maine'deki bir göletin buzuna daldıktan sonra 4 yaşındaki oğlunu kurtardı.

Penobscot İlçesi Şerif Ofisi, 51 yaşındaki Kevin Howell ve oğlu Sawyer'ın sabahın erken saatlerinde Edna Gölü bölgesinde yürürken buzun ağırlıkları altında çöktüğünü söyledi.

Howell, Sawyer'ı soğuk sudan çıkardı ve ona annesini alması için Carmel'deki evlerine kadar 0,3 mil yürümesi talimatını verdi.

Polis, gencin cesurca annesine yolculuk yaptığını, annesinin 911'i aradığını ve yol boyunca bir çapa ve ip alarak kocasının yardımına koştuğunu söyledi.

Halatı kıyıya bağladıktan ve Howell'e ulaşmak için buzun üzerinden yarıştıktan sonra, karısı ne yazık ki buzu kırdı ve dışarı çıkamadı.

Penobscot İlçesi Şerif Ofisi, 51 yaşındaki Kevin Howell ve oğlu Sawyer'ın sabahın erken saatlerinde Edna Gölü bölgesinde yürürken buzun ağırlıkları altında çöktüğünü söyledi.
Kevin Howell, küçük oğluyla birlikte Etna Gölü'nde yürürken buz onların ağırlığı altında çöktü. Carmel Şehri

Neyse ki Penobscot şerifi birkaç dakika sonra geldi, buzun üzerinden sürünerek geçti ve birkaç dakika önce bağladığı ipi kullanarak Howell'in karısını başarıyla kurtardı.

Ancak Howell yüzeyin altında kayboldu.

Cesedi dalgıçlar tarafından öğleden sonra 2'den hemen önce, suya girdikten 20 dakika sonra ve Howell'in buzu kırmasından yaklaşık 8 saat sonra bulundu.

Howell, öldüğü sırada Lewiston'un yaklaşık 160 mil kuzeydoğusundaki Carmel'in şehir müdürü olarak görev yapıyordu.

Halatı kıyıya bağladıktan ve Howell'e ulaşmak için buzun üzerinden yarıştıktan sonra, karısı ne yazık ki buzu kırdı ve dışarı çıkamadı.
Halatı kıyıya bağladıktan ve Howell'e ulaşmak için buzun üzerinden yarıştıktan sonra, karısı ne yazık ki buzu kırdı ve dışarı çıkamadı. YouTube/Haber Merkezi

2015'ten beri bu görevi yürütüyor ve 2020 Kasaba Liderlik Ödülü de dahil olmak üzere şehir yönetimindeki çalışmalarından dolayı çok sayıda ödül aldı. Carmel'in web sitesi.

Trajediden sonraki saatlerde birçok belediye çalışanı, Facebook profil resimlerini şehrin logosunun, trajediyi simgeleyen siyah bir kurdelenin bulunduğu bir resmiyle değiştirdi.

Howell ayrıca Maine'in ikinci EMS Mavi Kurdele Komisyonunun bir üyesi olarak görev yaptı.

“Bay Howell, toplumunun bölgesel EMS sisteminin geliştirilmesi konusunda vizyon sahibi biriydi. Maine Eyaleti EMS Bürosu'na verdiği desteği ve topluluğuna ve meslektaşlarına gösterdiği nezaketi büyük ölçüde takdir ediyoruz. Arkadaşlarına ve ailesine. En derin taziyelerimi sunuyorum” dedi Maine EMS bir açıklamada söyledi.

READ  Materyali 'kasıtlı olarak sakladığına' dair kanıtlara rağmen, Biden'ın gizli belgelerini ele alması nedeniyle özel savcıyı suçlamayacak.

Etna Gölü yaklaşık 361 dönümlük bir alanı kaplar ve 12 metre derinliğindedir ve buzda balık tutmak ve paten yapmak için popüler bir mekandır.

Daha fazlasını kabul et…
https://nypost.com/2024/01/28/news/maine-town-manager-kevin-howell-dies-rescuing-4-year-old-son-when-beth-break-through-ice/?utm_source =url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşılacak URL'yi kopyalayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir