Mahsur kalan Avustralya gemisi yolcuları 'hayatlarımızın en kötü deneyimini' anlatıyor

ABD Haberleri

Norveç Cruise Lines'a ait bir gemi tarafından terk edildikten sonra bir Afrika adasında mahsur kalan Avustralyalı bir çift, yaşadıkları sıkıntıdan bahsetti ve bunu “hayatımızın en kötü deneyimi” olarak nitelendirdi.

Doug ve Violetta Saunders, geçen hafta Sao Tome adasında durdukları sırada Norveç Don'a dönmek için zamanları kalmadığı için özel bir turun ardından gemiye binmelerine izin verilmediğini söyledi. Sky News Avustralya bildirdi.

Doug ve Violetta Saunders, bu çetin sınavın “hayatımızın en kötü deneyimi” olduğunu söyledi.

“Seven Sunrise”da Violeta, “Portekizce ve Afrika dilini konuşamadığımız yabancı bir ülkede bu şekilde terk edilmek hayatımızın en kötü deneyimiydi” dedi.

“Paramız yok ve kredi kartlarımız kabul edilmiyor” diye ekledi.

Onlar ve diğer altı yolcunun, onlarsız ayrılan gemiye dönmelerine izin verilmedi.

Mahsur kalan yolculara Angola'daki ABD Büyükelçiliği yardım etti ve Banjul'da bir gemiye katılmak umuduyla Gambiya'ya giden bir uçağa bindiler, ancak gelgit nedeniyle yanaşamadılar ve Senegal'e doğru yola çıktılar.

Çift, Norveç Don'a dönmek için fazla mesai yaptıktan sonra başlarının çaresine bakmak zorunda kaldıklarını ve gemiye binmelerine izin verilmediğini söyledi.
Christopher Sadowski
Jill ve Jay Campbell yolculuklarını tamamlamamayı “düşündüler”. Jill ve Jay Campbell

Norveç Cruise Line temsilcisi, yolcuların şirket tarafından düzenlenen bir tur değil, özel bir turda olduklarını söyledi.

“Gezilerin programımıza göre planlandığından emin olmak ve limana zamanında varmayı garanti etmek için yerel tur operatörleriyle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu grup tarafından gerçekleştirilen gezi bizim aracılığımızla değil, kendimiz tarafından ayarlandı. Bu nedenle, bireysel tur operatörleriyle iletişime geçin” dedi sözcü.

TWC avukatlarının avukatı James Diamond, geminin son çağrı yapıldıktan sonra yola çıkabilmesinin “katı ve kesin bir kural” olduğunu söyledi.

Çiftin uçağa biniş saatlerini kaçırdıkları için yeniden uçağa binmeleri reddedildi. Jill ve Jay Campbell

Proje hakkında “Yerleştirme ücretinden ve yer kiralamaktan çok daha fazlasını ödüyorlar” dedi. “Ayrılmaları gereken zamanlar var ve o zamanlar yayınlandı ve ne yazık ki bunun ahlaki açıdan yanlış olduğunu biliyorum, ancak ayrılma hakları var.”

READ  Iowa anketleri Haley'nin DeSantis'in önünde olduğunu gösteriyor, Trump hâlâ önde

Mahsur kalanlar arasında Amerikalı Jill ve Jay Campbell de vardı.

Sky News'e göre yolcular, Senegal'in Dakar kentine giderken 48 saat içinde yedi farklı ülkeyi geçerek sonunda gemiye geri döndüler.

Daha fazlasını kabul et…
https://nypost.com/2024/04/03/us-news/stranded-australian-cruise-passengers-describe-worst-experience-of-our-lives/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site

Paylaşılacak URL'yi kopyalayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir