M3 MacBook Air İncelemeleri: Gece Yarısı Parmak İzleri, Çift Ekran Sınırları, Fansız M3 Performansı

Pazartesi sabahı Apple lansmanıyla bizi şaşırttı M3 MacBook Air. Artık kapak kapalıyken iki harici monitörü çalıştırabiliyor, gece yarısı renginde daha az parmak izi olacak ve hem 13 hem de 15 inç boyutları ilk günden itibaren mevcut olacak. Apple, M3 MacBook Air'i yapay zeka için en iyi tüketici dizüstü bilgisayarı olarak adlandırıyor ve Cuma günü mağazalardaki yerini alıyor. Bu arada, ilk basın incelemelerine bir göz atalım.

M3 MacBook Air Videoları

M3 MacBook Air İncelemeleri

Paket servisi nedir? Öncelikle gece yarısı renk seçeneği daha da sönük. Buna göre sınırda:

Apple, gece yarısı renginin parmak izlerini azaltması gerektiğini iddia ediyor. Henüz durum böyle görünmüyor.

Uzay siyahı MacBook Pro'nun aslında parmak izlerine karşı iyi olması çok kötü. Apple, M3 MacBook Air'in koyu MacBook Pro kaplamasıyla aynı anodizasyon mührünü kullandığını söylüyor.

Özellikle bu donanımla deneyebileceğiniz bir diğer yeni şey ise çift harici ekran desteğidir. iJustine'in videosunda iki dış mekan sahnesinin nasıl birleştirileceğini gösteriyor. Beklendiği gibi ikinci harici ekran yalnızca MacBook Air kapağı kapalıyken çalışıyor.

Klavyeyi, izleme dörtgenini veya Touch ID'yi kullanmak için kapağı açarsanız, ikinci harici monitör siz kapağı kapatana kadar hiçbir şeyi görüntülemeyi durduracaktır. Bu bir şey CNET Zayıf bir örnek:

Harici bir ekranda çalışırken dizüstü bilgisayarınızın klavyesini ve izleme dörtgenini kullanmadığınız sürece, ilk bakışta bu büyük bir sorun gibi görünmüyor. Benim için en büyük sorun Hava Klavyesindeki Touch ID'yi kaybetmekti. Touch ID'yi kullanmak için kapağı açıp kapatabilirsiniz, ancak benimkini gün içinde çok kullanıyorum ve oldukça hızlı eskiyor. En iyi seçenek, Apple'ın Touch ID'li Magic Keyboard'unu edinmek ve bu sırada paketi tamamlamak için Magic Trackpad'i veya Fareyi almaktır.

M3 MacBook Air'in kime göre olduğu sorusunun cevabı M2 MacBook Air sahipleri dışında hemen hemen herkes gibi görünüyor. Elbette bu M3 çipli gördüğümüz ilk Apple dizüstü bilgisayar değil. Apple, geçtiğimiz sonbaharda M3'ün yanında 14 inç MacBook Pro'yu da tanıtmıştı. Fark? MacBook Air, çipi fansız bir tasarımda kullanıyor. Ars Teknik Soğutma koşulları nedeniyle bekleyebileceğiniz performans farklılıklarına değinecek olursak:

El Freni video kodlama testimizde M3, pasif hava soğutmalı tasarımda çok hızlı bir şekilde kısılır, birkaç saniye maksimum 20-22 W'ta çalışır, ardından sonraki bir buçuk dakika içinde kademeli olarak yaklaşık 11-12 W'a düşer. veya daha sonra işte dokuz dakika çalıştıktan sonra 9 W aralığına daha da düşüyor. M3, testi tamamlarken 9 W kullandı (kodun tamamlanması yaklaşık 13 dakika sürdü, ancak daha uzun işler için daha fazla dalgalanma olabilir).

Ancak rakamlar kendi adına konuşuyor; ne kadar hızlı kısılırsa kısılsın, pasif olarak soğutulan bir M3, M1 veya M2'den daha hızlı çalışır ve Intel ve AMD CPU'lara sahip, aktif olarak soğutulan modern dizüstü bilgisayarlara karşı oldukça iyi bir performans gösterir. Ancak CPU ve GPU'ya sürekli baskı yapıyorsanız, M3'ün performansının 1.599 dolarlık MacBook Pro'daki aynı çiple karşılaştırıldığında çok az bir kısmını masada bırakabilirsiniz.

Diğer yıldız MacBook Air Partisi M2, ilk kez 999 dolardan başlayan bir MacBook Air'dir. 15 inçlik modeli istiyorsanız M3'ü tercih etmelisiniz. Apple'ın 15 inç M2 MacBook Air'i bir yıldan kısa bir süre sonra değiştirildi.

READ  OSIRIS-REx, geri kalan asteroit Bennu'nun bir örneğini ortaya çıkardı ve onu süper yüksek çözünürlüklü ayrıntılarla fotoğrafladı

Daha öte

FTC: Gelir getiren otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha öte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir