Kung Fu Panda 4, Dune 2 Kral Arthur'u yendi

Universal ve DreamWorks Animation'ın “Kung Fu Panda 4” filmi, ikinci haftasonunda 30 milyon dolar hasılatla yurt içi gişede büyük başarı elde etti. Beyazperdede geçen 10 günün ardından animasyon aile filmi, Kuzey Amerika'da 107,7 milyon dolar, dünya çapında ise 176,5 milyon dolar hasılat elde etti.

Bu bilet satışları, Mark Wahlberg'in üçüncü sırada açılan köpek draması “Arthur the King”in ilk çıkışını kolaylıkla geride bıraktı. Beklentilerin en altında geldi ve 3.003 sinemadan 7,5 milyon dolar hasılat elde etti. Lionsgate, yaralı bir sokak köpeğiyle arkadaş olan bir adamın iyi hissettiren hikayesine 19 milyon dolar harcadı, böylece mütevazı fiyat etiketi gişe eksikliklerini hafifletecek. Her ne kadar eleştirmenler “Kral Arthur”u beğenmese de (Rotten Tomatoes'ta %64), sinemaseverler oldukça olumlu karşıladılar ve filme CinemaScore'da “A” notu verdiler.

Film danışmanlığı yapan Franchise Entertainment Research'ten David A., “Bu ne bir aile filmi ne de bir komedi, ancak daha sıra dışı eğlence arayan sinemaseverler için zorlu bir macera değil” dedi. Çapraz diyor. “Hepsi satışları zorlaştırıyor.”

Bir başka yeni gelen, Focus Özellikleri'nin hiciv komedisi “The American Society of Magical Negroes” ise 9. sıraya yerleşti. Film, 1.146 lokasyondan yalnızca 1,25 milyon dolar hasılat elde etti; bu, ortalama geniş gösterimden daha küçük bir ekran sayısıydı. İncelemeler ve kulaktan kulağa “Amerikan Büyülü Zenciler Derneği” yardımcı olmuyor, Rotten Tomatoes'da %30. İlk film yapımcılığını üstlenen Kobi Libby'nin yönettiği, başrollerinde Justice Smith ve David Alan Grier'in yer aldığı film, beyazların hayatını kolaylaştırmak için var olan bir organizasyona katılan genç bir adamın hikayesini konu alıyor.

“Toon: Part Two”, üçüncü haftasonunda 3.847 lokasyondan çok kısa sürede 29 milyon dolar kazandı. Bilet satışları önceki hafta sonuna göre yalnızca %37 düştü. Bilimkurgu devam filmi şu ana kadar Kuzey Amerika'da 205 milyon dolar, dünya çapında ise 400 milyon dolar hasılat elde etti. Önümüzdeki hafta “Dune 2”, küresel gişede 433 milyon dolar kazanan selefini geride bırakarak ABD ve Kanada'da HBO Max'te gösterime girecek.

READ  AB geniş kapsamlı soruşturmalarda Alfabe, Apple ve Meta'yı hedef alıyor

Lionsgate'in Blumhouse gerilim filmi “Imaginary” 3.118 lokasyondan aldığı 5,5 milyon dolarla dördüncü sırada yer aldı. Chauncey adlı eski oyuncak ayısı tarafından eziyet edilen bir kız hakkında bir korku filmi olan film, gösterime girdikten iki hafta sonra 19 milyon dolar hasılat elde etti. Stüdyonun şansına, “Imagination” yaklaşık 11 milyon dolara mal oldu, yani tiyatro gösterimi için iyi durumda.

Angel Studios'un inanç temelli biyografik draması “Cabrini” ilk beşte yer aldı. Film, 2.850 sinemadan 2,9 milyon dolar kazanarak yurt içi gelirini 13 milyon dolara çıkardı.

ComScore'a göre genel olarak yurt içi gişe hasılatı 2023 sonrası %9,6 oldu. Sırada, Sony'nin fantastik-komedi devamı “Ghostbusters: Frozen Empire” (22 Mart) ve Warner Bros. ile Legendary'nin canavar karışımı “Godzilla x Kong: The New Empire” (29 Mart) ayı yüksek bir notla bitirmeyi umuyor.

Kıdemli ComScore analisti Paul Tergarabedian, “'Ghostbusters: Frozen Empire' ve 'Godzilla x Kong: The New Empire' topluca yılbaşından bu yana gişede bir artış sağlamalı” dedi. “Umarım Nisan ayı, sinemaların sağlam bir yaz filmi sezonu için ivme kazanmasına yardımcı olacak beklenmedik hit filmler sunacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir