Kral III. Charles kanser teşhisi sonrasında sessizliğini bozdu – NBC New York

ilk ortaya çıktı E! gerçeklik

Kral Charles III, kanserle mücadele ettiğini açıklamasından bu yana ilk kez konuşuyor.

10 Şubat'ta, Buckingham Sarayı'nın hükümdarın teşhisini duyurmasından beş gün sonra, 75 yaşındaki kişi halka kişisel bir mektup yayınladı.

Kral, kraliyet ailesinin Instagram sayfasında paylaşılan ve 2023 yılına ait bir fotoğrafın da yer aldığı bir gönderide, “Son günlerde aldığım birçok destek ve iyi dilek için içten şükranlarımı sunmak isterim.” diye yazdı. Kral iyi dileklerde bulunanları selamlıyor. “Kansere yakalanan herkesin bildiği gibi, bu gibi iyi düşünceler en büyük teselli ve cesarettir.”

King sözlerine şöyle devam etti: “Kendi teşhisimi paylaşmanın kamuoyunun anlayışını geliştirmeye ve Birleşik Krallık ve dünya çapında kanser hastalarını ve ailelerini destekleyen tüm kuruluşların çalışmalarına ışık tutmasına nasıl yardımcı olduğunu duymak harika. Onlara ömür boyu hayranlığım var. yorulmak bilmez özen ve bağlılık daha çok kendi deneyimimin bir sonucudur.”

Latince “kral” anlamına gelen “rex” anlamına gelen kraliyet şifresi olan “Charles R” mektubunu imzaladı.

Kral III.Charles'ın Tahta Giden Yolu

Mektubu antetli kağıtta, Kral'ın İngiltere'nin Norfolk kentindeki kır evinin adı olan “Sandringham House” yazıyordu.

King – kendisinden önce uzun yıllar Londra'daki Clarence House'da yaşamıştı 2022'de tahta çıktı Annesi II. Elizabeth'in ölümünün ardından karısına helikopterle Sandringham'a kadar eşlik etti Kraliçe Camilla Şubat. 6.

Her ikisi de 4 Şubat'tan bu yana taşradaki mülklerini ziyaret etti Pazar günü kilise ayinine katılın. 5 Şubat'ta, yaklaşık bir hafta sonra King, prostat büyümesini tedavi etmek için uygulanan bir prosedürün ardından hastaneden taburcu edildiBuckingham Sarayı, hükümdara isimsiz bir kanser teşhisi konduğunu duyurdu. (Saray dedi ki NBC Haberleri Prostat kanseri değil.)

Raporda “King'in iyi huylu prostat büyümesi nedeniyle geçirdiği son hastane prosedürü sırasında ayrı bir endişe kaydedildi” denildi. “Sonraki teşhis testleri bir kanser türünü tespit etti. Majesteleri bugün rutin bir tedavi programına başladı ve bu süre zarfında doktorlar kendisine halka açık toplantıları ertelemesi tavsiyesinde bulundu.”

READ  Xbox, oyunlarından dördünün en popüler konsollara geleceğini doğruladı

Saray yetkililerine göre Galler Prensesi, karın ameliyatının ardından iki hafta kadar hastanede kalacak. Haber, sarayın Kral III. Charles'ın gelecek hafta ameliyata gireceğini duyurmasından kısa bir süre önce geldi.

Charles ve Camilla'nın Sandringham'a taşınmasından saatler önce kral, Kaliforniya'dan eşi Meghan Markle ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı Londra'ya uçan oğlu Prens Harry ile tanıştı. Prens Archie4 ve Prenses Lilibet2. Kısa bir ziyaretin ardından Sussex Dükü Amerika'ya döndü. 2024 NFL Onur etkinliğinde ödül takdim edildi Las Vegas'ta.

Bu arada hükümdarın en büyük oğlu ve varisi Prens William, geçtiğimiz günlerde babası ve eşi Kate Middleton'a verdikleri destekten dolayı halka teşekkür etti. Karın ameliyatından iyileşme.

Galler Prensi 7 Aralık'ta Londra Hava Ambulans Vakfı gala yemeğinde yaptığı paylaşımda, “Bu fırsatı değerlendirerek Catherine ve babama, özellikle son günlerde verdikleri nazik destek mesajları için teşekkür etmek istiyorum.” dedi. “Bu hepimiz için büyük bir mesele.”

Bir gün sonra, Camilla, Kral'ın sağlık durumuyla ilgili güncel bilgiler verdi İngiltere'deki Salisbury Katedrali'ndeki bir yardım konserinde halka açık bir görünüm sırasında. Ber telgrafBir hava ambulans görevlisine şunları söyledi: “Bu koşullar altında durumu çok iyi. Her yerden halktan gelen mektup ve mesajlardan çok etkilendi. Bu çok sevindirici.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir