King County'de 5 bisikletli puma tarafından saldırıya uğradı – KIRO 7 News Seattle

KING COUNTY, Wash. – King County'de cumartesi günü saat 13.00 sıralarında bir grup insan beş bisikletliye çarptı.

Washington Balık ve Yaban Hayatı Dairesi'ne göreYetkililere Falls şehrinin kuzeydoğusundaki bir patika üzerinde yaralanma ihbarları geldi.

İki tekerlekli araçta seyahat eden beş kişi saldırıya uğradı ve bir kadın yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Fish ve Wildlife olay yerinde bir pumayı çıkardı ve olaya karışan ikinci bir pumayı bulmak için bir tazı bakıcısı gönderildi.

WDFD insanlardan bölgeden uzak durmalarını istiyor.

İlk müdahale ekipleri KIRO 7'ye, yüzünde, boynunda ve çenesinde ciddi yaralanmalar bulunan 60 yaşındaki bir kadının Harborview Tıp Merkezi'ne götürüldüğünü söyledi. Çavuş'a göre. Balık ve Yaban Hayatı Polisi'nden Carlo Pace, kadın haklı olmalı.

Çavuş Pace, “Umarım iyileşecektir. İyi olacak. Hayatının tehdit edici olmadığını duydum” dedi.

Pace, Çavuş ve diğer bisikletçilerin Cougar'ı bir dağ bisikletiyle indirip memurlar gelene kadar orada tutabildiklerini söyledi.

Pumanın bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Balık ve Yaban Hayatı Dairesi, bölgemizde puma saldırılarının nadir olduğunu söylüyor, ancak bir pumayla karşılaşırsanız koşmayın, gözlerinizi onlardan ayırmayın, daha büyük davranın, gürültü yapın ve saldırıya uğrarsanız karşılık verin. Kadının hayatını kurtaranın diğer bisikletçilerin eylemleri olduğuna inanıyor.

Çavuş, “Fakat arkadaşlarının tepkisi olmasaydı durum çok daha kötü olurdu çünkü bu hayvanlar tehlikelidir” dedi. dedi Pace.

İkinci Cougar'ı arama çalışmaları henüz bitmedi. Pace, çavuş memurların bölgede devriye gezeceğini ve halktan, hayvanın çoktan gittiğine inanana kadar bölgeden uzak durmalarını isteyeceklerini söyledi.

READ  Cal Eyaleti profesörleri ABD'nin en büyük grevine başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir