Kaynaklara göre Joe Flacco, Colts'la bir yıllık anlaşma yapmayı kabul etti

Çarşamba günü ESPN'den Adam Schefter'e konuşan kaynaklar, Indianapolis Colts ve tecrübeli oyun kurucu Joe Flacco'nun 8,7 milyon dolar değerinde bir yıllık sözleşme üzerinde anlaşmaya vardığını söyledi.

Kaynaklara göre, geçen sezon Cleveland Browns'ta forma giyen ve NFL Yılın Geri Dönüş Oyuncusu ödülünü kazanan Flacco, anlaşmada 4,5 milyon dolar garanti alacak.

Flacco, Indianapolis'te ikinci yıl oyun kurucu Anthony Richardson'a destek ve akıl hocalığı yapacak. Flacco, Richardson'ın sezon sonu omuz sakatlığı ve sezonun başlarında yaşadığı beyin sarsıntısı nedeniyle çaylak olarak 12 maç kaçırmasının ardından Colts'a gönül rahatlığı verecek.

Flacco, Colts'a gelişim aşamasındaki genç bir oyun kurucudan antrenman tekrarı almayacak güvenilir bir yedek sağlıyor. Ayrıca Florida'da tüm sezona başlayan ve çaylak sezonunda oynamak için değerli fırsatları kaçıran Richardson'a da akıl hocalığı yapabilirdi.

Geçen yılın Indy'deki yedeği Gardner Minshew'in bu hafta Las Vegas Raiders'la sözleşme imzalamasıyla Colts, Flacco'da kendini kanıtlamış bir yedek oyuncu alıyor. Flacco'nun kol gücü, genellikle derin topu atmakta tereddüt eden Minshew'e karşı da bir destek olmalı. Colts koçu Shane Steisen, Colts'un geçen sezon hata yapmadığını itiraf etti. Richardson ve Flacco'da Colts artık NFL'deki en büyük silahlardan ikisine sahip.

Flacco, sezon sonu omuz sakatlığının ardından oyun kurucu Deshaun Watson'ın ilk beş oyuncusu olmak için Kasım ayında Browns'un antrenman takımıyla anlaşma imzaladı. İki hafta sonra Flacco ilk startını yaptı. NFL tarihinde yeni bir takımla çıktığı ilk beş maçta 250 yardadan fazla atış yapan ve birden fazla gol atan ilk oyun kurucu oldu.

Flacco, Browns'u dört maçlık galibiyet serisine ve AFC play-off'larında 5. sıraya taşıdı. Normal sezonu beş maçta 1.616 yarda geçme, 13 gol atma ve sekiz müdahale ile tamamladı.

READ  Trump, New Hampshire GOP ön seçimini ve CNN projelerini kazandı

Ancak Cleveland, sezon sonrası ilk turda Houston Texans'a yenildi. Flacco, 45-14'lük mağlubiyetin ikinci yarısında arka arkaya pozisyonlara altılı attı.

39 yaşındaki Flacco, 2013 yılında Baltimore Ravens ile Super Bowl'u kazandı ve Super Bowl MVP'si seçildi. Denver Broncos ve New York Jets'te geçirdiği süre de dahil olmak üzere 43.936 yarda ve 245 gol attı.

ESPN'den Jake Trotter ve Stephen Holder bu rapora katkıda bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir