Kaynaklar — Florida Atlantic'ten Dusty May, Michigan'a koçluk yapacak

Kaynakların ESPN'e verdiği bilgiye göre, Florida Atlantic'ten Dusty May, Michigan'daki bir sonraki erkek basketbol koçu olmak için bir sözleşme yapmayı kabul etti.

Kaynaklar, May'in Clutch Sports temsilcisi Andy Miller'ın Cumartesi akşamı itibarıyla Michigan Üniversitesi yetkilileriyle uzun vadeli bir anlaşmanın ayrıntılarını tamamlamak üzere olduğunu söyledi.

47 Mayıs, Florida Atlantic Üniversitesi'ni son iki sezonda 60 maç kazandıktan sonra 2023 Final Four koşusuna ve 2024 NCAA Turnuvası'na katılmaya götürdü; bunu yalnızca UConn ve Houston başardı.

FAU, Cuma günü NCAA Turnuvası'nın açılış turunda uzatmada Northwestern'e yenildi ve kaynaklar, Michigan yetkililerinin okulun bir sonraki koçu olarak May'i güvence altına almak için hızlı hareket ettiğini söyledi.

ACC'nin Louisville'i ve SEC'in Vanderbilt'i de dahil olmak üzere çok sayıda yüksek profilli program, Mayıs ayında adaylara koçluk yapmaya devam etti. May, Michigan'ın mezunlar ağı ve üniversiteye ve atletizme olan yoğun bağlılığı karşısında şaşkına döndü; bunun, oyuncuları işe alma ve elde tutma konusunda modern NIL/transfer portalı döneminin doğasında olan işlemsel doğasının üstesinden gelmesine yardımcı olacağını umuyor.

May, beş sezonun ardından görevden alınan Juan Howard'ın yerini aldı ve programın 1966-67 sezonundan sonraki ilk ikincisi oldu.

May'in profesyonel tırmanışı azim ve sabır gerektiren bir çalışmaydı. Altı yıl önce ilk baş antrenörlük işi için sıkıntılı bir FAU programına katıldı.

ESPN Stats and Information'a göre Florida Atlantic'in 0,822'lik galibiyet yüzdesi, son iki yılda Division I'deki en iyi beşinci galibiyet yüzdesi oldu.

FAU'nun son iki sezondaki ilk 25 sıralaması okul tarihindeki tek sıralamadır. Baykuşlar, ESPN Stats & Info'ya göre 2024'te dokuzuncu seribaşı olarak Final Four'a yükseldi ve 1979'dan bu yana Final Four'a ulaşan dokuzuncu takım oldu.

READ  Berkshire Hathaway davası Haslam ailesi tarafından iptal edildi

May, Indiana Üniversitesi mezunudur ve mezun olduğu okulun yanı sıra USC, Murray State, Eastern Michigan, UAB, Louisiana Tech ve Florida'da da asistan koçluk eğitimi almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir