Kaynak, Doc Rivers'ın Milwaukee Bucks'ın baş antrenörlük pozisyonunu kabul ettiğini söylüyor

Maddie Meyer/Getty Images/Dosya

Doc Rivers, Philadelphia 76ers ile Boston Celtics arasında 3 Mayıs 2023'te oynanan maça bakıyor.CNN

Konuşmalara aşina bir kaynağın CNN'e verdiği bilgiye göre, NBA tecrübeli Doc Rivers, Milwaukee Bucks'ın takımın bir sonraki koçu olma teklifini kabul etti.

Bucs, 43 maçın ardından Salı günü birinci sınıf antrenörü Adrian Griffin'i kovdu ve bir sonraki koçu işe almak için “hemen çalıştıklarını” söyledi. Griffin, Haziran 2023'ten beri takımda.

Bucks genel menajeri Jon Horst, yaptığı açıklamada Griffin'in kovulmasının “sezon dışında verilmesi zor bir karar” olduğunu söyledi.

CNN yorum yapmak için Bucks'a ulaştı.

Rivers, duyurulmadan önce Philadelphia 76ers'ı üç sezon çalıştırmıştı. Ayrılıyorlardı Bu, geçen Mayıs ayında Doğu Konferansı yarı finalindeki üç mağlubiyetin ardından geldi. O dönemde Sixers'ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkanı, Rivers'ı “NBA tarihindeki en başarılı koçlardan biri” olarak tanımlamıştı.

62 yaşındaki oyuncu aynı zamanda Orlando Magic, Los Angeles Clippers ve Boston Celtics takımlarının baş antrenörlüğünü de yapmış ve onları 2008'de NBA şampiyonluğuna taşımıştı.

Ne zaman TNT'nin “NBA Inside”ı Salı gecesi sunucu Shaquille O'Neal “konuşmadan memnun olduğunu” söyledi.

O'Neal, “Şampiyonluk deneyimi var. Ünlü adamlarla, süper yıldızlarla çalışma deneyimi var” dedi. “Uzun zamandır, bir şampiyonluktan paçayı sıyırıyordu, bu yüzden onun başka bir şampiyonluk kazandığını görmek isterim.” ”

Bir Kasım ayında CNN'den Poppy Harlow ile röportajRivers, her antrenman sezonuna oyuncularıyla başladığını belirterek, “Ben bir insanım ve elimden gelenin en iyisini yapacağım, ancak burada bazı hatalar yapacağım.”

Rivers, kariyeri boyunca öğretmen olmanın eğitiminin büyük bir parçası olduğunu öğrendiğini söyledi.

“Antrenmanın başlarında yanlış anladım. Basketbol antrenörlüğü yaptığını sanıyordum. Sonra farkettim ki, hayır, ömür boyu antrenman yapıyorsunuz ve bu daha iyi basketbol oynamanıza olanak sağlıyor,” dedi Harlow'a.

READ  Duke'tan Kyle Filipowski, Wake'in sahayı sarsan galibiyetinde taraftar tarafından yaralandı

Rivers, şampiyon olmak için “kalbinizi açmanız gerektiğine” inandığını açıkladı.

“Dışarı çıkmalısınız. Risk almalısınız. Konfor alanınızın dışına çıkmalısınız. Kendinizi takıma vermelisiniz. … Kendinizi aşın. Bunu yaptığınızda her şey size geri döner.” dedi.

Bucks, 30-13'lük skorla NBA'deki en iyi ikinci rekora sahip ve Çarşamba günü Cleveland Cavaliers'ı ağırlayacak.

Bu gelişen bir hikayedir ve güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir