Kansas City'deki Chiefs Super Bowl geçit töreninden sonra birkaç kare

Polise göre, Çarşamba günü Kansas City, Missouri'de yürüyüş ve yürüyüşle kutlama yapmak için toplanan çok sayıda kişi vurularak öldürüldü.

Yetkililer, saldırının Chiefs hayranları ayrılırken Union İstasyonu'nun hemen batısında, garajın yakınında meydana geldiğini söyledi.

Kansas Şehri polisine göre iki silahlı adam tutuklandı.

14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında ateş açıldıktan sonra insanlar kaçıyor.

Andrew Caballero-Reynolds/AFP, Getty Images aracılığıyla

Fotoğraf: Yaralı bir adam, 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında bir ambulansa bindiriliyor.  Polis, ateşin yürüyüş sırasında yapıldığını söyledi.

Yaralı bir adam, 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında bir ambulansa yüklendi. Polis, ateşin yürüyüş sırasında yapıldığını söyledi.

Andrew Caballero-Reynolds/AFP, Getty Images aracılığıyla

Çarşamba günkü kutlamaya yaklaşık 1 milyon yürüyüşçü ve 600 kolluk kuvvetinin katılması bekleniyordu.

Yetkililer Union Station'daki herkesi serbest bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

Fotoğraf: Şubat.  14 Ekim 2024, Kansas City, Missouri'de, Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında ateş açıldıktan sonra.

Polis, 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreni yakınında ateş açılmasının ardından müdahale etti.

Andrew Caballero-Reynolds/AFP, Getty Images aracılığıyla

Fotoğraf: Kansas City Chiefs hayranlarının, 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de düzenlenen Kansas City Chiefs Super Bowl LVII zafer geçit töreni sırasında Union Station'da toplanmasının genel bir görünümü.

Kansas City Chiefs taraftarlarının genel bir görünümü, 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de düzenlenen Kansas City Chiefs Super Bowl LVIII zafer geçit töreni sırasında Union Station'da toplandı.

David Youlit/Getty Images

Polis, “İnsanların mümkün olduğu kadar hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesine ve saldırı mağdurlarını tedavi etmek için otoparktan uzak durmalarına ihtiyacımız var” dedi.

Kansas Valisi Laura Kelly sosyal medyadan şunları söyledi: “Tahliye edildim ve tehlikeden uzak kaldım. Herkesi @kcpolice'in talimatlarını ve güncellemelerini takip etmeye teşvik ediyorum. Lütfen güvende kalın.”

Fotoğraf: 14 Şubat 2024'te Kansas City, Missouri'de Kansas City Chiefs'in Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında ateş açıldı.

14 Şubat 2024'te Kansas City Chiefs'in Kansas City, Missouri'deki Super Bowl LVII zafer geçit töreninin yakınında ateş açıldı.

Andrew Caballero-Reynolds/AFP, Getty Images aracılığıyla

Bu büyüyen bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

READ  Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını yüzde 4'te tuttu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir