Kaliforniya'daki Palisades Tahoe tatil beldesinde çığ düşmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Şerifin ofisi, kimsenin kayıp olarak bildirilmediğini söyledi.

Placer County Şerif Ofisi, Tahoe Gölü'nün Kaliforniya tarafındaki Palisades Tahoe tatil beldesinde meydana gelen çığda bir kişinin öldüğünü ve bir kişinin de yaralandığını söyledi.

Colorado Çığ Bilgi Merkezi'ne göre bu ölüm, Amerika Birleşik Devletleri'nde 2023-2024 kışında yaşanan ilk çığ ölümüne işaret ediyor.

Placer County Şerif Ofisi sözcüsü Çavuş, kimsenin kayıp olarak bildirilmediğini ve arama çalışmalarının sona erdiğini söyledi. David Smith Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi.

Palisades Tahoe dağ operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Michael Cross gazetecilere verdiği demeçte, her iki kurbanın da tatil beldesine bölge dışından gelen misafirler olduğunu söyledi. Merhumun çığ altında kaldığını söyledi. Şu anda başka hiçbir ayrıntı açıklanmadı.

Smith, diğer konuğun ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığını söyledi.

Şerifin ofisine göre çığın enkaz alanı yaklaşık 150 fit genişliğinde, 450 fit uzunluğunda ve 10 fit derinliğindeydi.

Palisades Tahoe Resort, çığın Çarşamba günü yerel saatle sabah 9.30 civarında meydana geldiğini söyledi. Çökme, ilk kez Çarşamba günü sabah 9'da açılan KT-22 teleferiğinin yakınında meydana geldi.

Tesis, dağın her iki tarafının da kapalı olduğunu söyledi.

Palisades Resort CEO'su ve Başkanı Dee Byrne bir basın toplantısında “Bu, ekibim ve buradaki herkes için çok üzücü bir gün” dedi.

Byrne, olayın soruşturma altında olduğunu ve durumun “dinamik” olduğunu söyledi.

READ  Timberwolves pivotu Rudy Gobert, yarıştan etkilenen hakemlere öneride bulunuyor: 'Bu bizim oyunumuzu etkiliyor'

“Hala öğrenecek çok şeyimiz var” dedi.

Bu hafta güçlü bir fırtına Sierra Nevada dağlarının çoğunu çığlarla kapladı. Kar yağışı devam ediyor ve Tahoe bölgesinde Çarşamba öğleden sonra ile Perşembe sabahı arasında bir metre veya daha fazla kar görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir