JuJu Watkins 51 puan 15 USC 67 puan No. Stanford'un yenilgisinde 4.

JuJu Watkins Cuma günü durdurulamazdı. (AP Fotoğrafı/Josie Lebay)

JuJu Watkins, USC'nin 15. sırasındaki ilk maçında özel bir yeteneğe benziyordu ama Cuma günü bunu başka bir seviyeye taşıdı.

Ülkedeki gerçek birinci sınıf öğrencisi ve eski en iyi aday, 67-58'lik galibiyette 51 sayı atarak tarihi bir 1 numara şampiyonluğuna ulaştı. 4 Boşa giden Stanford. Vurgu olsun diye tekrarlıyoruz: Takımının 67 sayı attığı maçta 51 sayı attı.

Ve bunu şu gibi çekimlerle yaptı:

USC soyunma odasında maçın ardından kutlama yapmak biraz zaman aldı:

USC'nin diğer golcüleri ise Mackenzie Forbes (12 sayı), Rhea Marshall (2 sayı) ve Clarice Agunwafo (2 sayı) oldu. Watkins 11 ribaund, 4 top çalma ve 2 asistle 26'ya 14 şut attı.

Truva atlarının geri kalanı bir araya gelerek 7/38'i vurdu.

Bu patlama, Watkins'in sezondaki skor ortalamasını maç başına 27,2 sayıya çıkararak Kaitlyn Clark'ın (32,1 sayı) ardından ülke genelinde ikinci sırada yer aldı. Bu sezon hiçbir maçta 15 sayıdan az sayı atamadı ve 18 maçın 12'sinde 25 sayıyı geçmeyi başardı. Buna, o zamanlar namağlup olan UCLA'dan bir başka sersemletici de dahildi.

Bir keresinde USC oyuncusu Lisa Leslie'nin rekor kırdığı her günün güzel bir gün olması gerektiğini söylemiştik. Bu noktayı genişletmek için, bir USC oyuncusunun Cheryl Miller'ı kırdığı herhangi bir gün iyi bir gün olmalı.

Watkins bunu üç çeyrekte başardı ve Miller'in çaylak rekoru olan 30 dakikalık tek maçta 40 sayıya ulaştı. ESPN İstatistikleri ve Bilgileri. Dördüncü çeyrekte 11 sayı atarak Sherry Nelson'ın 1989'dan beri elinde tuttuğu program rekorunu kırdı.

Bu, Colorado'nun yıldızı Celia Watson'ın 47 sayısını geride bırakarak, bu sezon herhangi bir kadın kolej basketbol oyuncusunun attığı en fazla sayı oldu.

READ  Annesinin ölü bulunmasının ardından Kentucky'deki 5 yaşındaki çocuk için Amber Uyarısı yapıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir