JPL fon yetersizliği nedeniyle 500'den fazla çalışanını işten çıkaracak — NBC Los Angeles

NASA'nın Jet Propulsion Laboratuvarı, dahili bir nota göre, federal olarak finanse edilen araştırma ve geliştirme merkezinin 2024 mali yılı için henüz fon almaması nedeniyle 40 yüklenici ile birlikte 530 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Dr. Larry Leshin, “Mars Numune İadesi (MSR) bütçe tahsisimiz konusunda Kongre'den 24 Mali Yılı ödeneği veya son sözünü hâlâ almamış olsak da, artık maliyetlerimizi azaltmak için daha fazla önemli eylem gerçekleştirebilecek konumdayız” dedi. Salı günü personele mektup.

Yaklaşan işten çıkarmalar JPL'nin toplam işgücünün %8'ini etkileyecek.

Notta, JBL çalışanlarının çoğunun Çarşamba günü evden çalışması istendiği belirtildi. “Zorunlu Uzaktan Çalışma Günü” sırasında çoğu işçinin Pasadena'daki JPL laboratuvarına erişimi olmayacak.

Notta, Çarşamba sabahı sanal bir çalışan güncelleme toplantısının ardından, işten çıkarmalardan etkilenip etkilenmediği konusunda her çalışana e-posta yoluyla bilgi verileceği belirtildi. Leshin, işçilerin JPL sistemlerine erişiminin “duyurudan hemen sonra” sonlandırılacağını da sözlerine ekledi.

Leshin, “Bu, JBL'nin yöneticisi olduğumdan beri atmak zorunda kaldığım en zor adım ve bunun gerekli olmamasını dileyen hepinize katılıyorum” diye ekledi.

Etkilenen tüm çalışanların 60 günlük ihbar süreleri boyunca temel maaş ve sosyal yardım almaya devam etmesi bekleniyor.

READ  Boltz Alaska Air uçağında kayboldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir