İki hafta boyunca ana hat sağlık maskesi zorunlu

Main Line Health, Kovid vakaları arttıkça ve Philadelphia banliyö sağlık sistemi solunum yolu virüsü olan daha fazla hastayı tedavi ettikçe, tüm hastanelerinde ve ayakta tedavi tesislerinde hastaların, personelin ve ziyaretçilerin en az iki hafta maske takmasını zorunlu kılıyor.

New Jersey'de nehrin karşı tarafında bulunan Cooper Üniversitesi Sağlık Hizmetleri maske zorunluluğu getirdi. Web sitesine göre. Cooper Üniversitesi Hastanesi ziyaretçilerinin Cuma gününden itibaren maske takması gerekecek ve sağlık sisteminin ayakta tedavi tesisleri ile Cooper ofislerindeki MD Anderson Kanser Merkezi'ne gelen hastalar ve ziyaretçilerin de maske takmaları gerekecek.

Ana hat liderleri bu kararı, mevcut “hastalık mevsimi” devam ederken ve tatil seyahatleriyle daha fazla hastalığın yayıldığı bir dönemde bölgedeki solunum yolu virüslerini izleyen kuruluşun bulaşıcı hastalık uzmanlarıyla birlikte aldı.

Geçen hafta, Philadelphia'nın batı banliyölerindeki ana hastanelere başvuran hastaların yüzde 10'undan fazlasında solunum yolu hastalıkları vardı. Main Line'ın bulaşıcı hastalıklar şefi Brett Gilbert, tipik olarak bu sayının tek haneli rakamlarda olduğunu söyledi.

Gilbert, “Bu önemli bir artış ve salgının başlangıcından bu yana oluşturduğumuz verilere göre artmaya devam edecek” dedi.

Sağlık sistemi ayrıca enfeksiyonların artıp artmayacağını görmek için solunum yolu virüs dolaşımına ilişkin ulusal ve yerel verilere de baktı.

Kovid ve grip vakaları artıyor

Gilbert, grip ve Kovid vakalarının yılın bu zamanı için beklenen oranlarda olmak üzere istikrarlı bir şekilde arttığını söyledi. Solunum sinsityal virüsü veya RSV vakalarının hafif bir düşüşte olduğunu söyledi. RSV, grip gibi bir solunum virüsüdür.

Pensilvanya'da 23 Aralık 2023 haftasında 1.295 Kovid vakası görüldü. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan son verilere göre. Bu, geçen yılın aynı döneminde Kovid'de hastaneye kaldırılanların sayısından biraz daha düşüktü ve Ocak 2022'de Omicron varyantının neden olduğu vakalardaki artış sırasında bildirilen sayının yarısından azdı.

READ  SpaceX Falcon 9 Starlink 6-39

Geçen hafta Pensilvanya'da bildirilen 15.000'den fazla vakayla birlikte grip vakaları eyalet genelinde de artıyor. Güneydoğu Pensilvanya'daki acil servis ziyaretlerinin %5'inden fazlası tek bir hafta içinde gerçekleşti Ateş teşhisi konuldu COVID ile karşılaştırıldığında yaklaşık %3Devlet verilerine göre.

“Şu anda henüz bir pozisyon bulamadım. Zirveye ulaştığımızı düşünmüyorum. Penn Presbiteryen Tıp Merkezi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Departmanı müdürü Judith O'Donnell, önümüzdeki birkaç hafta boyunca çok yüksek bir solunum yolu virüsü prevalansında olacağız” dedi.

Eyaletteki en az bir hastane sistemi yüz maskelerine geri döndü. Eyaletin en büyük sağlık sistemi olan ve çoğunlukla Batı ve Kuzeydoğu Pensilvanya'ya hizmet veren Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, 20 Aralık'tan itibaren tıbbi yardıma ihtiyaç duyacak. Tesislerinde bulunan herkesin maske takması zorunludur.

Philadelphia bölgesindeki çoğu sağlık sistemi gibi Penn de artık maske takmak yerine solunum yolu hastalıklarındaki artışı izlemeyi tercih ediyor. O'Donnell, kuruluşun, personelin hastalarla ilgilenirken maske takmasını tavsiye ettiğini ve “verilerimize ve yerelde olup bitenlere dayanarak daha ileri kararlar almayı planladığını” söyledi.

St Christopher Çocuk Hastanesi'nden bir sözcü, hastanenin vakaları izlediğini ve “belirtilmesi halinde derhal maskeleme veya diğer önleyici tedbirlere geçmeye hazır” olduğunu söyledi.

Temple Health sözcüsü, sağlık sisteminin de vakaları yakından izlediğini ve hastaları ve personeli korumak için “gerektiği kadar hızlı hareket etmeye hazır” olduğunu söyledi.

Bölgedeki birçok hastane geçen baharda sağlık çalışanları için maske zorunluluğunu gevşetti ve Philadelphia bunu ortadan kaldırdı Mayıs ayında bu tür işçiler için maske emri.

Bakanlık, yaptığı açıklamada, şehir sağlık yetkililerinin halka maske zorunluluğu getirmeyi düşünmediğini belirterek, Kasım ayından bu yana solunum yolu hastalıklarında bir artış izlediğini belirtti.

Bakanlık, hasta olanların evde kalmaları veya eğer yapamıyorlarsa halka açık yerlerde maske takmaları gerektiğini söyledi. Kovid-19 testi pozitif çıkan, yüksek risk taşıyan veya 50 yaş üstü kişilerin Paxlovit gibi Kovid ilaçları konusunda doktorlarına danışmaları gerekiyor. Şehir, sakinlerini Kovid, grip ve RSV'ye karşı düzenli aşı yaptırmaya teşvik etti.

READ  Kral Charles, Maundy Perşembe törenini kaçırmanın 'büyük üzüntüsünden' söz ediyor

Bakanlık ayrıca sakinlere ücretsiz ev testleri sunuyor Philadelphia'daki beş kaynak merkezi.

'Güvenlik bariyeri' oluşturmak

Main Line Health'in son aylarda gördüğü COVID vakalarındaki telaş da uzmanlarını endişelendiriyor.

Gilbert, “Gelen hastalar sadece testleri pozitif çıkan ve semptom göstermeyenler değil. Bu hastalar çok hasta; bazılarının yoğun bakım ünitesine yatırılması gerekiyor.” dedi. “Bu, salgının ilk bir buçuk yılından sonra gerçekten azalan bir sorun, ancak şu anda gelen hastaların çoğu çok hasta.”

Gilbert ve ekibi ayrıca ana hastanelerdeki hasta sayısını ve onlara bakmak için gereken personel sayısını da göz önünde bulundurdu; Sağlık sisteminin acil servislerinin son zamanlarda “çok meşgul” olduğunu söyledi.

“Tüm çalışanlarımızın sağlıklı ve hastalıksız olması gerekiyor ve onları örtbas etmek bir güvenlik bariyeri olacaktır” dedi.

Aşağıda en az iki hafta maske gerektiren ana hat tesisleri bulunmaktadır. Sağlık sistemi, şartın uzatılıp genişletilmeyeceğine karar vereceğini açıkladı Hastane kaynaklı solunum yolu enfeksiyonlarının oranlarına ve ulusal ve yerel sağlık kurumlarının kılavuzlarına dayanmaktadır..

 1. Langenu Tıp Merkezi

 2. Bryn Mawr Hastanesi

 3. Bryn Mawr Rehabilitasyon Hastanesi

 4. Pavli Hastanesi

 5. Bilmece Hastanesi

 6. Mirmont Tedavi Merkezi'nde yatarak ve ayakta tedavi yerleri bulunmaktadır

 7. Ana Hat Sağlık Concordville

 8. Prusya'nın Ana Hat Sağlık Kralı

 9. Ana Hat Sağlık Exton Meydanı

 10. Ana Hat Sağlık Süpürgesi

 11. Ana Hat Sağlık Newtown Meydanı

 12. Ana Hat Sağlık Collegeville

 13. Tüm ana hat sağlık hizmetleri lokasyonları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir