Hakim resmen Trump'ın sivil dolandırıcılık davasında 454 milyon dolar borcu olduğunu söyledi, para yatırmak için geri sayım başladıCNN

Cuma günü bir New York hakimi, Donald Trump'a resmi olarak faiz dahil 454 milyon dolar ödemesini emretti ve eski başkana dolandırıcılık mahkumiyetine itiraz etmesi için yaklaşık yarım milyar dolar göndermesi için bir ay süre tanıdı.

Yargıç Arthur Engoron'un imzalı kararı, Trump, Donald Trump Jr. ve Eric Trump'ın New York Başsavcısı Letita James tarafından açılan bir hukuk davasında dolandırıcılıktan sorumlu bulunmasından bir hafta sonra Cuma günü mahkeme belgelerinde yayınlandı.

Trump ve diğerleri ceza aldıktan sonra temyize başvurmaları için 30 günlük bir süre başlayacak. Bu süre zarfında Trump'ın 355 milyon dolar artı yaklaşık 100 milyon dolar faizi karşılamak için nakit ya da vadeli tahvil yatırması gerekecek. Oğulların her birine, dolandırıcılıktan kaynaklanan haksız kazanç olarak 4 milyon doları geri ödemeleri emredildi. Yargıç ayrıca Trump'ların birkaç yıl boyunca New York'taki bir işletmede memur olarak görev yapmasını da yasakladı.

Cuma günü erken saatlerde, James X tarafından gönderildi“Cuma Duygusu: Kimse Kanunun Üstünde Değildir.”

Trump, mahkeme duruşmaları arasında Cumhuriyetçilerin başkanlık adaylığı için kampanya yürütürken liderlik zorluklarıyla karşı karşıya kalırken, Trump Örgütü temsilcileri, ajansı kimin yöneteceğine ilişkin sorulara yanıt vermedi.

Trump itiraz etme sözü verdi.

Trump başlangıçta kararın 30 günlük bir gecikmesini istedi; bu, New York başsavcılığına zarar vermeyecek ve kararın “büyüklüğü” göz önüne alındığında düzenli bir sürece izin vermeyecekti. Hakim, gerekçesini açıklamadığını ve gerekçelendirmediğini belirterek talebi reddetti.

Yargıç Perşembe günü her iki tarafa da bir e-posta göndererek New York başsavcılığı tarafından hazırlanan karar teklifini imzaladığını bildirdi.

Hakim, “Önerilen karar, 16 Şubat kararı ve emrinin ruhunu ve lafzını doğru bir şekilde yansıtıyor” diye yazdı.

READ  Konferans Şampiyonası Cumartesi Oyunları, Skorlar, Öne Çıkanlar: Erkekler Basketbol Turnuvası Oyunlarını Canlı Takip Edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir