Günde saatlerce piyano çalan L'Oréal'in münzevi varisi, 100 milyar dolarlık servete sahip ilk kadın oldu.

  • L'Oréal güzellik imparatorluğunun varisi Françoise Bettencourt Meyers'in serveti 100 milyar dolar.

  • 70 yaşındaki sanatçı, serveti 100 milyar doları aşan ilk kadın oldu.

  • L'Oréal'in hisseleri Perşembe günü rekor seviyeye ulaştıktan sonra yılbaşından bu yana %35 arttı.

François Bettencourt Meyers, L'Oréal güzellik imparatorluğunun varisi, dünyada 100 milyar doları aşan ilk kadın oldu. Bloomberg Milyarderler Endeksi.

Bettencourt Meyers'in net serveti 100 milyar doları aşıyor. L'Oréal SA Hisse perşembe günü rekor seviyeye ulaştı. Perşembe günü Bloomberg'in net serveti 100,1 milyar dolara ulaştı.

70 yaşındaki adam ve ailesi, L'Oréal'in yaklaşık %35'ine sahip olup, L'Oréal, 1909'da büyükbabası tarafından kurulan şirketin en büyük hissedarıdır.

Aynı zamanda dünyanın en zengin kadını olan Bettencourt Meyers'e, annesi Lillian Bettencourt 2017'de öldüğünde on binlerce doların yanı sıra malikane gibi mülkler de miras kalmıştı. İkili, mirası konusunda bir aile kavgasına karışmış durumda.

Bilinen bir münzevi olan Bettencourt Meyers, günlerini evde piyano çalarak veya kitap okuyarak geçiriyor. Gösteriş Fuarı 2017 yılında açıklandı. İki kitabın yazarıdır: beş cilt İncil çalışması ve A Yunan Tanrılarının Soyu.

Amerikalı şu anda dünyanın en zengin ikinci kadını Alice Walton, Başka bir perakende imparatorluğunun varisi: Walmart. Walton'un net serveti 70 milyar dolar.

Bettencourt Meyers'in serveti 100 milyar dolarlık dönüm noktasına ulaşarak onu dünyanın en zengin 12. adamı yapsa da, serveti hala Fransız perakendeci Bernard Arnold'un gerisinde kalıyor.

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton'un kurucusu Arnold, 179 milyar dolarlık net servetiyle Elon Musk'tan sonra dünyanın en zengin ikinci adamı.

L'Oréal hisseleri Perşembe günü %0,6 artışla 451,30 eurodan kapandı. Hisse senedi yıllık bazda %35 oranında arttı.

Orijinal makaleyi okuyun İşletme İçeriği

READ  Polis Sidney'de polisin erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü iddia edilen çiftin cesetlerini buldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir