Wuhan’da trafik yeniden açılıyor

Çin’de Kovid-19 merkezi olan Wuhan kentinde trafik yasağının 8 Nisan’da kaldırılacağı açıklandı


Çin’de iki aydır 11 milyon kişinin karantinada olduğu Wuhan kentinde trafik yasağının 8 Nisan’da kaldırılacağı açıklandı. Wuhan’ın da içinde bulunduğu Hubei eyaletindeki diğer kentlerdeki trafik ise yarından itibaren normale dönecek. 5 gündür ülke içinde bulaşan hiçbir yeni Kovid-19 vakasının görülmediği Çin’de son 24 saat içinde ise 78 yeni vakanın daha olduğu açıklandı. Bu 78 vakanın 74’ünün yine yurtdışından ülkeye girenlerin olduğu belirtildi.

ÇİN’DE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Çin’de 60 gündür süren karantina bitiyor. Günlerdir ülke içinde bulaşan Kovid-19 vakası yok. Pekin’de trafik yine hareketlendi. Salgının merkezi Wuhan’da ‘da ofisi olan dünyanın en büyük 500 şirketinden 230’u ofislerini açmak için başvurdu.

WUHAN’DA ÖLÜM ORANI

Wuhan ölüm oranı: %1,4
Wuhan: 60 yaş + ölüm oranı: %2,6
30-59 yaş ölüm oranı: %0,5
30 yaş altı ölüm %0,3

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir