Wuhan’da trafik yeniden açılıyor

Çin’de Kovid-19 merkezi olan Wuhan kentinde trafik yasağının 8 Nisan’da kaldırılacağı açıklandı


Çin’de iki aydır 11 milyon kişinin karantinada olduğu Wuhan kentinde trafik yasağının 8 Nisan’da kaldırılacağı açıklandı. Wuhan’ın da içinde bulunduğu Hubei eyaletindeki diğer kentlerdeki trafik ise yarından itibaren normale dönecek. 5 gündür ülke içinde bulaşan hiçbir yeni Kovid-19 vakasının görülmediği Çin’de son 24 saat içinde ise 78 yeni vakanın daha olduğu açıklandı. Bu 78 vakanın 74’ünün yine yurtdışından ülkeye girenlerin olduğu belirtildi.

ÇİN’DE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Çin’de 60 gündür süren karantina bitiyor. Günlerdir ülke içinde bulaşan Kovid-19 vakası yok. Pekin’de trafik yine hareketlendi. Salgının merkezi Wuhan’da ‘da ofisi olan dünyanın en büyük 500 şirketinden 230’u ofislerini açmak için başvurdu.

WUHAN’DA ÖLÜM ORANI

Wuhan ölüm oranı: %1,4
Wuhan: 60 yaş + ölüm oranı: %2,6
30-59 yaş ölüm oranı: %0,5
30 yaş altı ölüm %0,3

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli uzmandan Nisan ayı müjdesi

Çin’de 2002’de SARS’ı bulan şimdilerde de Kovid-19’a karşı mücadele eden ekibin lideri olan Zhong Nanshan dünyayı uyardı: 4E çok önemli. Önlemler kadar bireylerin kurallara uyması çok önemli. Tüm ülkelerin tedbirleri sıkı bir şekilde uygulaması halinde salgın Nisan ayında kontrol altına alınacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir