Wuhan’da karantina sonrasında evlilikler patladı

Çin’in Wuhan kentinde 76 günlük karantinanın kalkmasının ardından evlendirme dairelerine başvurular arttı


Çin basınına göre ülkede son 24 saat içinde 63 yeni Kovid-19 vakası daha var. Bunların 61’i yurtdışından gelenler. 56 yeni asemptomatik vaka daha saptandı. 2 hasta daha öldü. Çin’de salgında şimdiye kadar yaşamını yitirenlerin sayısı 3,335 oldu.

HALK GÖNÜLLÜLERİ DEVREDE

Öte yandan Wuhan’da 76 günlük karantina bitti. Çin’de Xi’an gibi kentlerde karantina günlerinde boşanmalar artmıştı. Wuhan ‘da ise 76 günlük karantinanın bitmesiyle evlendirme dairelerine başvuru patladı. Çiftler bu unutulmaz günde dünya evine girmek istedi. Nikah için QR Kodu’nun Yeşil olması gerekiyor. Wuhan’da ayrıca karantinanın kalkmasına rağmen halk gönüllüleri sokaklara çıkmaya başlayanların ateşlerini kontrol etmeye devam ediyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli doktordan itiraf: Wuhanlı yetkililer ilk başta verileri doğru vermedi

SARS virüsünü ilk bulan isim olan ve şimdilerde de Çin’in Kovid-19 ile mücadele ekibinin başında yer alan Doktor Zhong Nashan, “Wuhanlı yerel yetkililer ilk etapta gerçekleri gizledi” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir