Wuhan’da karantina sonrasında evlilikler patladı

Çin’in Wuhan kentinde 76 günlük karantinanın kalkmasının ardından evlendirme dairelerine başvurular arttı


Çin basınına göre ülkede son 24 saat içinde 63 yeni Kovid-19 vakası daha var. Bunların 61’i yurtdışından gelenler. 56 yeni asemptomatik vaka daha saptandı. 2 hasta daha öldü. Çin’de salgında şimdiye kadar yaşamını yitirenlerin sayısı 3,335 oldu.

HALK GÖNÜLLÜLERİ DEVREDE

Öte yandan Wuhan’da 76 günlük karantina bitti. Çin’de Xi’an gibi kentlerde karantina günlerinde boşanmalar artmıştı. Wuhan ‘da ise 76 günlük karantinanın bitmesiyle evlendirme dairelerine başvuru patladı. Çiftler bu unutulmaz günde dünya evine girmek istedi. Nikah için QR Kodu’nun Yeşil olması gerekiyor. Wuhan’da ayrıca karantinanın kalkmasına rağmen halk gönüllüleri sokaklara çıkmaya başlayanların ateşlerini kontrol etmeye devam ediyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir