Wingsuit ustaları yarıştı

Dünya Wingsuit Şampiyonası’nın 8’incisi Çin’in Hunan eyaletinde düzenlendi. Kazanan ABD’li sporcu oldu. Detaylar haberimizde!


Macera tutkunlarının son yıllarda favori sporlarından olan özel kıyafet ile atlama wingsuit’in ustaları Çin’de bir araya geldi. Bu yıl 8’incisi düzenlenen Dünya Wingsuit Şampiyonası’na Hunan eyaleti ev sahipliği yaptı.

HEDEFİ VURDULAR

8 yarışmacı, deniz seviyesinden bin 445 metre yükseklikten atladı. Profesyonel sporcular ardına 300 metre boyunca saate 180 kilometre hızla uçarak, 9 – 90 santimetre çapındaki hedefi vurmaya çalıştı. Büyük ilgi çeken yarışmanın birincisi ABD’li sporcu Brandon Mikesell oldu.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir