Virüsün yayıldığı Wuhan’a ikinci hastane yapılıyor

Çin hükümeti SARS benzeri virüsün yayıldığı Wuhan kentine ikinci hastanenin yapımına başladı. 1000 yataklı ilk hastane 3 Şubat’ta, 1,300 yataklı ikinci hastane de 15 gün içinde açılacak


Çin’de gizemli virüsün yayıldığı Wuhan kentinde alınan önlemler artırılıyor. SARS benzeri gizemli virüsün yayıldığı 11 milyon nüfuslu Wuhan kentinin merkezinde otomobiller de yasaklandı. Sadece görevlilere ait araçlar bölgeden geçebilecek. Ülke genelinde 41 kişinin öldüğü salgında Wuhan’daki hastanede 62 yaşındaki Liang Wudong isimli doktorun da virüs sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi.

İKİNCİ HASTANE KAPIDA

Wuhan kentine ayrıca ikinci özel hastanenin inşaatına da başlandı. 2002 yılında 800’den fazla kişinin öldüğü SARS salgınında başkent Pekin’de 1 hafta içinde 7 bin işçi ile yapılan 1000 yataklı hastane model alınarak Wuhan’a da hastaneler yapılıyor. 1000 yataklı ilk hastane 3 Şubat’ta açılacak. 1,300 yataklı ikinci hastanenin de 15 gün içinde açılması bekleniyor.

BİR TEK TİBET’TE  VİRÜS GÖRÜLMEDİ

Çin’deki virüs salgını Tibet Özerk Bölgesi dışında tüm ülkeye yayılmış durumda. Çin Halk Cumhuriyeti; 23 eyalet, 5 özerk bölge, doğrudan merkeze bağlı olarak yönetilen 4 şehir ve 2 özel idari bölgeden oluşuyor. Merkeze doğrudan bağlı 4 şehir: Pekin, Şanghay, Tianjin ve Chongqing. 2 özel idari bölge ise Hong Kong ve Makao.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir