Virus açıklaması: Yeni bir evre başladı, çocuklarda yayılıyor

Çin’deki virüs salgını şimdiye kadar daha çok yaşlılarda görülüyordu. Ancak Wuhan’daki doktorlar virüste yeni bir evrenin başladığını ve virüsün çocuklarda da yayıldığını açıkladı


Çin’de corona virüsün ilk çıktığı kent olan Wuhan’dan korkutan bir açıklama geldi. Wuhan’da virüsün çocuklarda da görülmeye başladığı açıklandı. China Daily sitesindeki habere göre yetkililer, virüsün yeni bir evreye girdiğini duyurdu. Wuhan’daki Tianyou Hastanesi’nden Profesör Yi Wenlong, “Genç – yaşlı artık fark etmiyor. Virüs artık yaş ayırt etmiyor” dedi. Şimdiye kadar ölenlerin tamamı yaşlılardı.

ÇOCUK VAKALARI

Virüs bugün Guangzhou’da 6 yaşındaki çocukta görüldü. Dün ise Pekin’de 9 aylık bebekte çıkmıştı. Geçtiğimiz Çarşamba günü de Şanghay’da 1 yaşındaki çocukta görüldü. Toplam kaç çocukta corona virüsün olduğu bilinmiyor. Çinli yetkililer bu durumun çocukların virüse karşı hassas olduğunu göstermediğini, virüsün yeni bir evrede olduğunu kaydetti.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir