THY’nin beklenen Xi’an seferleri başladı

Türk Hava Yolları’nın (THY) bir süredir beklenen Çin’in tarihi Xi’an kentine uçuşları başladı. THY, böylece Çin’de uçuş noktalarını dörde çıkarmış oldu


Türkiye ile Çin arasında gelişen ilişkiler hava trafiğine de yansıyor. Türk Hava Yolları (THY), Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk direkt uçuşun başlamasının 20’nci yılında rotasına bir güzergah daha ekledi. THY’nin bir süredir beklenen İstanbul – Xi’an uçuşları resmen başladı. Çin’in 3 bin yıllık tarihi kenti olan, aynı zamanda tarihi İpek Yolu ve günümüzde de Kuşak Yol açısından kritik önemde olan Xi’an’daki Xianyang Uluslararası Havalimanı’nda THY’nin ilk uçuşu için tören de düzenlendi. Törene Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen ve THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de katıldı. 

7 ROTA DAHA EKLENECEK

İstanbul’dan Xi’an’a Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri uçuş olacağı açıklandı. China Southern Havayoları, Pekin’in ardından Wuhan’dan da İstanbul uçuşlarına başladı. Çin’den İstanbul’a 6 farklı noktadan uçuş oldu. Pekin, Şanghay, Guangzhou, Hong Kong ve Xi’an’a uçan THY ise rotalarına Çin’den 7 nokta daha ekleyecek.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Dünyada iki güvenlik kamerasından biri Çin’de

Dünyadaki her iki güvenlik kamerasından biri Çin’de. Kişi başına güvenlik kamerası sayısında da ilk 20’deki 18 şehir Çin’de. Taiyuan şehri bin kişiye 119.6 kamera ile ilk sırada. Listede Çin dışında sadece İngiltere’den Londra ve Hindistan’dan Haydarabad şehirleri var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir