Son 7 gün içinde test yaptırmayan Pekin’den çıkamayacak

Çin’in başkenti Pekin’de Kovid vakaları artmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde 31 vaka daha var. Son 1 hafta içinde nükleik asit testi yaptırmayanların Pekin’i terk etmesi yasaklandı


Çin’de vakalar artıyor. Ülke basınına göre son 24 saat içinde yeni ölüm yok.  Toplamda 44 yeni Kovid-19 vakası var; 11’i ithal, 33’ü yerel bulaşma (31’i Pekin, 1’i Hebei ve 1’i Zhejiang). 11 de asemptomatik vaka var. Ülke genelinde 7’si kritik olmak üzere toplam 252 aktif vaka bulunuyor.

PEKİN DİKEN ÜZERİNDE

Başkent Pekin’de risk seviyesi en üstün bir altı olan II’ye yükseltilmişti. Virüs kümesinin oluştuğu Xinfadi Pazarı bağlantılı son 24 saat içerisinde 31 vaka daha var. 11 Haziran’dan beri vakalar 147 vaka var. Başkentteki iki havaalanındaki uçuşların yüzde 70’i iptal edildi. Tüm pazar çalışanların test yaptıracak. 21.5 milyon nüfus içinde son 7 günde test yaptırmayan Pekin’den çıkamayacak. Pekin’de orta-yüksek risk seviyesindeki mahallelerde yaşayanlar tamamen evlerine kilitlendi. Okulların tamamı kapatıldı, spor müsabakaları durduruldu, spor salonları kapatıldı. Yollar ve fabrikalar ise hala açık.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir