Protestoların bilançosu açıklandı

Haziran ayından bu yana Hong Kong’da devam edem protestoların bilançosu açıklandı. Hong Kong polisi, protestoların başlangıcından bu zamana 1.473 kişinin tutuklandığını, 250 görevlinin de yaralandığını açıkladı.


Hong Kong’da tutukluların Çin’e iadesini öngören tartışmalı yasa ile başlayan ve günümüze kadar devam edem protestoların bilançosu açıklandı. Hong Kong polisi tarafından yapılan açıklamada, 1.473 kişinin tutuklandığına ve 250 görevlinin de yaralandığına yer verildi. Tutuklanan kişilerin 1.190’ının erkek olduğu belirtilirken, 283’ünün kadın ve yaşlarının da 12 ila 84 arasında olduğu vurgulandı.

3.100 ADET GÖZ YAŞARTICI GAZ

Polis ile göstericiler arasındaki çatışmalarda, toplamda 3.100 adet göz yaşartıcı gaz kullanıldı. Bunun yanı sıra polis 590 adet plastik mermi atarken, 290 adet de sünger bombası kullandı. Ayrıca polis tarafından yapılan açıklamada, göstericilerin 100’den fazla molotof kokteylini kullandığı ve 38 metro istasyonunun da zarar gördüğü belirtildi.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ GERÇEĞE DAYANMALI

Tüm bu açıklamaların yanı sıra Hong Kong polisi, kendilerinin adına yapılan asılsız suçlamalı kınadıklarını ve tüm suçlamaların sahte olduğunu belirtti. Hong Kong polisinin halkla ilişkiler sorumlusu Tse Chun-Chung, “İfade özgürlüğüne saygı duyuyoruz fakat bu özgürlük gerçeğe dayandırılmalı” açıklamasında bulundu.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir