Protestocular Lebron James’in formasını yaktı

Hong Kong’daki göstericiler, protesto yanlısı tweet atan Houston Rockets Menajeri Darly Morey hakkında “konu hakkında yeterli bilgisi yok” yorumunu yapan NBA yıldızı Lebron James’in formasını ateşe verip tepki gösterdi


Son zamanlarda NBA ile Çin arasında yaşanan gerilime NBA yıldızı Lebron James de katıldı. Fitilinin ilk olarak Houston Rockets Menajeri Darly Morey tarafından ateşlendiği gerilimin ardından, Lebron James’in yorumu da dünya gündemine bomba gibi oturmuştu. Lebron’un  Darly Morey hakkında “yanlış bilgilendirilmiş ve konu hakkında yeterince bilgi sahibi değil” açıklamasından sonra protestocular, Southorn Oyun Alanı’nda düzenlenen mitingde formasını ateşe vererek üzerinde zıpladı. Bunun yanı sıra protestocular, Lebron’un fotoğrafını hedef gösterip basket topu atarak da tepkilerini gösterdi.

ÇİN CEPHESİ AÇIKLAMADAN MEMNUN

NBA yıldızı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hepimiz ifade özgürlüğünden bahsediyoruz. Hepimizin ifade özgürlüğü var ancak bazen ortaya çıkabilen olumsuzlukların sonuçları olabiliyor. Daryl Morey ile herhangi bir atışmaya girmek istemiyorum fakat bence kendisi konu hakkında yeterince bilgi sahibi değil. Ne söylediğimiz konusunda dikkatli olmamız gerekiyor” ifadelerine yer vermişti. Lebron’un yaptığı bu açıklamalardan sonra Çin cephesi, durumu memnuniyetle karşıladı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir