NBA afişleri sökülmeye başlandı

Houston Rocket’s menajerinin attığı tweetle başlayan NBA-Çin geriliminde sponsorluk ve yayın hakları iptal edildikten sonra, Çin cephesinden yeni bir hamle daha geldi. Ülke, Shanghai’de oynanacak olan önceden asılmış Brooklyn Nets ve Los Angeles Lakers takımlarının afişlerini söktü


NBA takımlarından Houston Rockets’ın menajeri Daryl Morey tarafından atılan tweet sonrası başlayan NBA-Çin kavgası, tüm hızıyla devam ediyor. Sponsorluk ve yayın anlaşmalarını iptal ederek NBA’e misillemelerde bulunan Çin, hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Shanghai’de Brooklyn Nets ve Los Angeles Lakers arasında oynanacak maç öncesi daha önceden asılmış olan afişler, teker teker sökülmeye başlandı.

SOSYAL MEDYADAN BOYKOT ÇAĞRISI

İki takım arasında oynanacak maç, Çin sosyal medyasında da büyük tepki toplamıştı. Birçok kullanıcı, maçın iptal edilmesi için sosyal medyadan boykot çağrısında bulundu. Ayrıca ülkede gerçekleştirilecek olan NBA’in iki farklı organizasyonu da iptal edildi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir