Manchester United Alibaba ile anlaştı

İngiltere Premier Lig’in en büyük kulüplerinden Manchester United, dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Çin şirketi Alibaba ile anlaşma yaptığını duyurdu. Kırmızı şeytanlar bu ortaklık ile takımın maçlarının, maç özetlerinin ve kulübe ait tüm içeriğin Alibaba platformlarında 700 milyon tüketiciye ulaşacağını belirtti


Son yıllarda giderek artan yayın gelirleri ve marka bilinirliği payları sayesinde kulüpler kasalarını doldurmaya devam ediyor. Tüketicinin yoğun olduğu bölgeler ise kulüpler için birer maden. Özellikle Çin pazarında etkinliğini arttıran Avrupa ekipleri birçok şirket yoluyla takımlarının adını dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Hali hazırda dünyanın en değerli futbol kulüpleri sıralamasında 3. basamakta yer alan Manchester United, Alibaba ile yapılan ortaklık anlaşması ile değerini arttırmayı planlıyor.

700 MİLYON TÜKETİCİ

Manchester ekibi yaptığı açıklamada, Alibaba platformlarında yer alan 700 milyon tüketici olduğunu belirterek bunlardan sonuna kadar faydalanacaklarını, kulübe ait tüm içeriğin ve markanın bu yolla pazarlanacağını söyledi. İlk hedef olarak Alibaba’nın video yayın platformu Youku’ da özel bir Manchester United kanalı açılacak.

SİTE ÜZERİNDEN ÜRÜN SATIŞI ÖN PLANDA

Ortaklık bünyesinde ayrıca kulübe ait ürünlerin Çinli futbol severlere satıldığı resmi online Pazar mağazası kurulacağı belirtildi.

Manchester United Genel Müdürü Richard Arnold, ‘’ Dünya üzerinde bizi takip eden tutkulu ve sadık taraftarlarımızla gurur duyuyoruz. Çinli hayranlarımızda bunun bir parçası’’ diyerek Çinli destekçilerine verdiği önemi belirtti.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Dünyada iki güvenlik kamerasından biri Çin’de

Dünyadaki her iki güvenlik kamerasından biri Çin’de. Kişi başına güvenlik kamerası sayısında da ilk 20’deki 18 şehir Çin’de. Taiyuan şehri bin kişiye 119.6 kamera ile ilk sırada. Listede Çin dışında sadece İngiltere’den Londra ve Hindistan’dan Haydarabad şehirleri var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir