Louis Vuitton Hong Kong’daki ana mağazasını kapatmayı planlıyor

Hong Kong’daki protestolar sebebiyle satışlardaki düşüşten etkilenen Louis Vuitton markası, Times Square alışveriş merkezindeki mağazasını kapatmayı planlıyor. Kapatılması planlanan mağazanın aylık kirasının 642 bin dolar olduğu belirtildi


Fransız lüks marka olan Louis Vuitton, 8 aydır devam eden Hong Kong protestoların devam etmesi sebebiyle bölgedeki ana mağazasını kapatmaya hazırlanıyor. Yerel basın South China Morning Post’a göre, Times Square alışveriş merkezinde 10 bin metrekarelik büyüklüğünde mağazası olan Fransız markanın satışlarda düşüş yaşaması sebebiyle böyle bir karar alındığı belirtildi. Ayrıca Wharf Gayrimenkul Yatırım Şirketi’nden kirayı düşürmesini talep eden lüks markanı olumsuz yanıt aldığı ifade edildi.

AYLIK KİRA BEDELİ 642 BİN DOLAR

Yerel kaynakların yaptığı araştırmalar sonucu, lüks markanın bölgenin en işlek yerinde 10 bin metrekarelik mağaza için aylık 5 milyon Hong Kong doları (642.000 doları) kira verdiği belirtildi. Protestolarla birlikte bölgedeki perakende satış rakamları 2019’un ilk on aylık sürecinde yıllık yüzde 23’ün üzerinde düşüş göstermişti. Mücevherler, saatler ve lüks hediyelik eşyalar kategorisindeki satışlar ise yıllık yüzde 43.5 düşüş yaşamıştı. Tüm bunların Louis Vuitton’un aldığı kararda etkili olduğu ifade edildi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’de yabani hayvanların satışı yasaklandı

Günlerdir corona virüs salgını ile boğuşan Çin’de yabani hayvanların satışları yasaklandı. Ülkede virüs salgınından dolayı ölenlerin sayısı ise 56’ya yükseldi. Birçok ülke de Wuhan’dan vatandaşlarını tahliye etmeye başladı. İşte Çin’deki virüsle ilgili son gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir