Kovid-19’da en büyük risk yaş ve kiloda

New York Üniversitesi’nin araştırmasına göre Kovid-19 virüsünden dolayı hastaneye yatmada en büyük risk 60 yaş üstü ve aşırı kilolularda


ABD’de bulunan New York Üniversitesi, 8 bin Kovid-19 hastasını inceledi. Sonuçlara göre hastaneye en yüksek oranda 60 yaş üstü olanlarla obez olanlar yatıyor. Araştırmada şaşırtıcı şekilde sigara içmek ile bağlantılı büyük bir risk saptanmadı.

KOVID19 VE YAŞLILAR

London School of Economics: Avrupa’da ölenlerin yarısı huzurevlerindeki yaşlılar oldu. İtalya-İspanya-Fransa-İrlanda-Belçika’da ölenlerin %42’si ile %57’si yaşlılar oldu. ABD’de de 3,300 yaşlı öldü. Kanada’da da ölümlerin yarıya yakını huzurevindeki yaşlılar.

ÇİNLİ UZMANLARDAN KÖTÜ HABER

Çin merkezli Global Times’a göre Chinese Academy of Engineering akademisyenleri Kovid-19’un 1-2 yıl devam edeceğini öngörüyor. Uzmanlar, Kovid’in SARS gibi yazın duracağını düşünmüyor. Ama Kovid, Hindistan-Endonezya gibi sıcak ülkelerde daha az etkili oluyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Kavga edemeyecek kadar bağımlılar

Uzun yıllar sonra ilk kez ölümlü çatışmanın yaşandığı Çin-Hindistan sınırında gerilim tırmandı. Ancak iki ülkenin de ekonomileri o kadar iç içe geçmiş durumdaki gerilimi uzatmak zor görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir