Koronavirüsün Avrupa’da yayılma nedeni Alplerin Ibiza’sı mı

Kovid-19 salgınının uzun bir süredir merkezi Avrupa oldu. Salgının bu denli yayılmasının arkasında ise Alpelerin Ibiza’sı olarak görülen Avusturya’daki kayak merkezi gösteriliyor


ABD merkezli CNN International kanalına konuşan yetkililere göre Kovid-19’un Avrupa’da bu denli yayılmasının arkasında Avusturya’da kayak merkezindeki ünlü restoran Kitzloch da var. Birçok Avrupa ülkesi kayak merkezinden dönenlerde virüs saptadı. Ama bölgedeki bar-restoranlar 13 Mart’ta kapandı.

İNGİLTERE ‘BAY SIFIR’I BULDU

10 bine yakın Kovid-19 vakasının olduğu İngiltere’de ilk hastanın ‘patient zero’ Daren Bland isimli olduğu saptandı. İngiliz Daily Mail gazetesine göre Bland ve ailesi, 15-19 Ocak’ta Avusturya’da ‘Alplerin Ibiza’nın görülen Ischgl bölgesinde tatil yaptı. Bland ve arkadaşları Kitzloch barda da yemek yemiş.

“AVRUPA’DA SALGININ KAYNAĞI MAÇTI”

Öte yandan İtalyan basını Avrupa’da koronanın çıkış noktasının Atalanta-Valencia maçı olduğunu ileri sürdü. Atalanta’da oynanması gereken maç, stadyumun UEFA kriterlerine uymadığı belirlenmişti. Bu nedenle UEFA maçı Milano’daki Giuseppe Meazza Stadı’nda oynattı. 19 Şubat’taki maçı 40 bin kişi izlemişti. İtalyan basınındaki haberlere göre söz konusu maçı izleyenler arasında Kovid-19 pozitif vakaları da vardı ve o esnada çok sayıda kişiye bulaştırdılar.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir