Koronavirüs nedeniyle internetten evlendiler

Çin’den dönen Singapurlu bir çift, akrabalarının endişelerinden dolayı düğünlerini internetten yaptı


Çin’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 563’e yükseldi. Doğrulanmış vaka sayısı 28 bin 18 olurken, hastaneden taburcu olan kişi sayısı bin 153 olarak açıklandı. Çin’de müşahade altına alınanların sayısı da 186 bin 354’e ulaştı. Japonya’da ise 10 yolcuda virüs çıkması nedeniyle içindeki 3 bin 700 kişinin 14 gün boyunca karantinaya alındığı gemide 10 kişide daha koronavirüs çıktı. Japonya, 45 vaka ile Çin dışında en çok vakanın görüldüğü ülke oldu. Wuhan’da ise 28 yaşındaki Song Yingjie isimli doktor ardı ardına 10 gün boyunca aralıksız çalışmaktan dolayı kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

İNTERNETTEN DÜĞÜN

Öte yandan Singapurlu çift Joseph Yew ve Kang Ting, düğünlerinden birkaç gün öne Çin’den döndü. Akrabaları çift ile bir araya gelmek istemedi. Bunun üzerine düğün online katılım ile yapıldı. Çin’de dün de bir duruşma video grup konferans ile yapıldı. Avrupa Merkez Bankası ise Virüsün ekonomiye etkisi geçici olabileceğini söylerken, Çinli uzmanlar da koronavirüse karşı etkili olan 2 ilaç bulduklarını duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü de 11-12 Şubat’ta İsviçre’de yüzlerce uzmanı bir araya getirecek.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir