Karantina günlerinde aile içi şiddete karşı önlem

Dünya genelinde 3.4 milyar kişi Kovid-19 salgını nedeniyle karantinada. Evde geçen günlerde aile içi şiddet ise artıyor. Fransa’da şiddete maruz kalanlar otellere yerleştirilecek


Kovid-19 salgını nedeniyle dünya genelinde 3.4 milyar kişi günlerdir evlerine kilitlenmiş durumda. Bu durum ortaya farklı sorunları da çıkarıyor. Daha önce karantina günlerinde Çin’de boşanma oranlarının arttığı ortaya çıkmıştı. Bu kez de Çin, İspanya, Brezilya, Yunanistan, Almanya ve Fransa gibi birçok ülkede karantina günlerinde eşe ve çocuklara yönelik şiddetin arttığı belirlendi. Çin’in Hubei eyaletinde örneğin 65 günlük karantina sürecinde aile içi şiddet geçen yılın aynı dönemine göre 3 kat arttı.

MAĞDURLAR OTELLERE

Fransa’da da karantina günlerinde aile içi şiddet zirve yaptı. Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı harekete geçti. Şiddete uğrayanlar için oteller ayarlandı. Şiddete uğrayanlar buralarda kalabilecek ve otellerin ücretlerini de bakanlık ödeyecek.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir