İtalya’da ölümler neden çok

TIME dergisi İtalya’da Kovid-19 ‘dan ölümlerin çok olmasını araştırdı


TIME dergisindeki analizde İtalya’da Kovid-19 salgınında ölümlerin neden çok olduğu araştırıldı. 1 ay önce İtalya’da sadece 3 vaka vardı. Şimdi Çin dışında en fazla vaka ve ölüm burada. 10 bin 149 vaka ve 631 ölüm görüldü. Ölüm ve vakaları sadece 8 Mart’ta yüzde 50 arttı. Virüs şimdi ülkenin bütün 20 bölgesinde. Ülkede ölüm oranı virüsün merkezi Wuhan kentinin bile üzerinde.

BULAŞMA ZİNCİRİ SAPTANAMADI

İtalya’da virüs resmen 20 Şubat’ta başladı. Merkez Lombardy bölgesi dendi. Ama uzmanlara göre aslında ülkeye çok önceden girdi. O bölgede virüs vakasından önce zatürre sayılarındaki artış normal değildi. Bu virüsün tespit edilmeden yayıldığını gösteriyor. Bulaşma zinciri saptanamadı.

YAŞLILAR ÇOK

İtalya’da ölüm oranının yüksek olmasının diğer nedeni yaşlılar. Ülkede koronavirüsten ölenlerin yaş ortalaması 81. İtalyan uzmanlar vaka sayısının bu kadar yüksek olması ise son zamanlarda yaptıkları çok fazla teste dayandırıyor. Uzmanlara göre ölümün yüksek olmasının bir nedeni de Avrupa’daki 100 en kirli havaya sahip kentinin 24’ünün İtalya’da olması.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir