‘Gelin ve Çin pazarının ne kadar büyük olduğunu görün’

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, bu yıl ikincisi düzenlenen China International Import Expo’nun açılışında dünyaya seslendi: “Çin pazarının ne kadar büyük olduğunu gelin ve görün.”


Çin’in Şanghay kentinde bu yıl ikincisi düzenlenen China International Import Expo / Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) açılışı bugün yapıldı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 150 ülkeye yakında ülkeden gelen katılımcılara seslenerek etkinliğin açılışını yaptı. Çin lideri konuşmasında “Çin pazarının ne kadar büyük olduğunu gelin ve görün. Hepiniz burada hoş karşılanacaksınız. Çin duvarlarını dünyaya geniş bir şekilde açıyor. 1.4 milyar nüfusu ile Çin kapılarını dünyaya açmaya devam açacak. Çin dünyanın en kalabalık nüfusu ile dünya için büyük bir fırsat” dedi.

EKONOMİK KALKINMA VURGUSU

Türkiye’den 60’ya yakın şirketin katıldığı 10 trilyon dolarlık fuardaki konuşmasında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ekonomik kalkınmanın tüm ülkeler için hayata geçirilmesinin altını çizdi ve yeni bir tarihin doğduğuna dikkat çekti.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Obezler, şeker ve böbrek hastalarında Kovid riski daha fazla

Yapılan araştırmalarda aşırı kilolu olanlarla diyabet ve böbrek hastalığı bulunanların Kovid-19 nedeniyle daha fazla risk altında oldukları belirlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir