Fransa’da salgında ölenlerin 3’te 1’i huzurevindeki yaşlılar

Kovid-19 salgınında dünya genelindeki bilanço ağırlaşıyor. Avrupa’daki yaşlılar krizi de sürüyor. Fransa’da hayatını kaybedenlerin üçte birinin huzurevlerindeki yaşlıların olduğu açıklandı


Fransa’da Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 10,328 oldu. Ölenlerin 3,237’si huzurevlerindeki yaşlılar oldu. 7 binden fazla yaşlının da hastanelerde tedavileri sürüyor. Fransa’da toplam vakalar 78,167 oldu.

TRUMP’TAN DSÖ’YE ELEŞTİRİ

ABD Başkanı Donald Trump ise Dünya Sağlık Örgütü’nü (DSÖ) Çin yanlısı olmakla suçladı. DSÖ’nün dünyayı yanlış yönlendirdiğini ileri süren Trump, DSÖ’ye ABD fonlarını kesmekle de tehdit etti. ABD: 1800’den fazla kişi öldü. ABD’de salgında bir günde yaşanan en fazla ölüm oldu. Öte yandan Almanya’da toplam Kovid-19 vaka sayıları 100 bini geçti. İngiltere’de ise Başbakan Boris Johnson iki gündür yoğun bakımda. Kovid-19’a yakalanan Johnson’ın durumunun stabil olduğu, kendi kendine nefes alabildiği açıklandı.

 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir