En iyi arkadaşının ayakları oldu

Dört yaşından bu yana kas hastalığı çeken Zhang Ze’yi arkadaşı yıllardır sırtında taşıyor. Xu Bingyang, arkadaşını okula da götüren bir kahraman


Henüz 12 yaşında. Ama yaptığı ile tüm dünyaya örnek oluyor. Gerçek dostluğun nasıl olacağını küçük yaşına rağmen yüzümüze vuruyor. Xu Bingyang’dan bahsediyoruz. Ülkenin güneybatısındaki Sichuan eyaletinde bulunan Meishan kentinde yaşıyor. Tam 6 yıldır üstelik her gün, bıkmadan usanmadan en yakın arkadaşını sırtına taşıyor Xu Bingyang. Engelli olan en yakın arkadaşı Zhang Ze’yi sırtında sınıflarına kadar taşıyan Xu bu örnek davranışı ile ‘kahraman’ ilan edildi. 

4 YAŞINDA BU YANA HASTA

Okulda arkadaşının tüm ihtiyaçlarına yardımcı olan Xu, yaptığını abartmayacak kadar da alçak gönüllü. “Aslında Zhang Ze’yi taşımak çok da zor değil. Ben 45 kilogramım. O 25 kilogram. Yani onu taşımakta zorlanmıyorum” diyor. Sichuan Online sitesine konuşan Zhang Ze ise “Xu benim en iyi arkadaşım. Her gün benimle ders çalışıyor, birlikte her konuyu konuşuyoruz, benimle oyunlar oynuyor. Benimle her gün bu kadar yakından ilgilendiği için ona çok teşekkür ederim” diyor.

4 yaşından bu yana yakalandığı kas hastalığından dolayı yürümeyen Zhang Ze ekliyor: “Aslında benimle gerçekten çok ilgileniyor. Benim yüzümden hiç boş vakti kalmıyor. Herkes teneffüsteyken o beni tuvalete götürüyor. Gerçekten çok iyi bir arkadaş…”

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir