Çinli uzmanlardan dünyaya maske uyarısı

Wuhan’daki hastanenin başhekimi dünyadaki diğer kentlerde vakaların bu denli yüksek olmasını değerlendirdi ve maske ile karantinanın yanlış uygulanmasına dikkat çekti


Çin’in Wuhan kentindeki Kovid-19 hastanesi Başhekimi Wang Xinghuan, New York’ta vakaların çok olmasını değerlendirdi; “Herkes maske takmalı. Hafif semptomlular evde karantina edilmemeli, aile üyelerine bulaştırıyorlar. Hafif hastalar için 16 geçici hastane yaptık” dedi.

PEKİN’DE OKULLARDA MASKE ZORUNLU

Öte yandan Çin’de okullarda maske zorunlu oldu. Çin’in başkenti Pekin’deki tüm okullarda tam zamanlı olacak şekilde öğretmenlere ve öğrencilere maske takmak zorunlu hale getirildi.

 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir