Çinli telefonlar zirvede

Çinli akıllı telefon markaları küresel rekabetteki paylarını artırdı. Yılın ikinci çeyreğinde küresel akıllı telefon sevkiyatı dünyada 360 milyon olurken, Çin’de üretilen akıllı telefonların oranı yüzde 40’ın üzerine çıktı.


Anket şirketi Counterpoint’in akıllı telefon pazarı hakkındaki yaptığı araştırmaya göre,  küresel arenada Çin’in payı artmaya devam ediyor. 2019’un ikinci çeyrek verilerini yayınlayan şirket, tüm dünyadaki telefon sevkiyatının 360 milyon adetlere çıktığını belirtti. Bu büyük Pazar göz önüne alındığı zaman, Çin’de üretilen akıllı telefonların payının yüzde 40’ın üzerine çıktığı göze çarptı.

BORISSIA DORTMUND ILE SPONSORLUK ANLAŞMASI

Geliştirdiği pazarlama stratejileriyle Avrupa’da önemli bir konuma yükselen Çinli telefon markası Huawei, bölgedeki pazar payını yüzde 25.4’e çıkardı. Alman futbol kulübü Borissia Dortmund ile sponsorluk anlaşması yapan şirket, özel pazarlama yöntemleriyle adından birçok bölgede söz ettirmeye devam ediyor.

SAMSUNG VE APPLE’I GEÇTİ

Yine Çin’in yerli markası olan OnePlus ise Hindistan’da yüzde 43’lük bir paya sahip. Şirket Samsung ve Apple’ı geride bırakarak Hindistan’ın en hızlı büyüyen markası oldu. Satış kanallarını geliştirmek isteyen şirket, 2014’de Hindistan’a Amazon Hindistan şirketiyle ortaklık yaparak girmiştir.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir