Çinli devlet kurumu Umman elektrik şebekesinin yüzde 49’unu aldı

Çin’in devlet elektrik dağıtım şirketi State Grid, Körfez ülkesi olan Umman’daki elektrik dağıtım şebekesinin yüzde 49’unu satın aldı. Satın alım işleminin, Kuşak Yol Projesi’nin bir parçası olduğu belirtildi


Çin devletine ait dünyanın en büyük elektrik dağıtım şirketlerinden birisi olan State Grid Corporation of China, Umman elektrik dağıtım şebekesinin yüzde 49’unu satın aldı. Gerçekleştirilen satın alımın Çin’in Asya’dan Avrupa’ya ticaret ağı kurma amaçlı oluşturduğu Kuşak yol Projesi’nin bir parçası olması amacıyla yapıldığı belirtildi.

UMMAN’DAKİ EN BÜYÜK YATIRIM

Şirket tarafından mali açıdan detaylı bir bilgi paylaşımı yapılmazken, sadece Çin devletinin Umman’da gerçekleştirdiği en büyük yatırım olduğu ifade edildi. Çin’in elektrik dağıtım sistemini işleten şirket, Umman şebekesinin daha da iyileştirmek için son teknolojileri kullanacaklarını açıkladı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir