Çin’in Bekarlar Günü ABD’nin Black Friday’ine karşı

ABD’de her yıl düzenlenen Black Friday indirimleri bu yıl 29 Kasım’da başlayacak. Ancak bazı firmalar bugünden indirimlere başladı. Çin’deki Bekarlar Günü’ndeki satışlar Black Friday’in çok ilerisinde


ABD’deki Black Friday / Kara Cuma indirimleri bu yıl erken başladı. Aslında Black Friday indirimleri Şükran Günü’nden sonraki Cuma oluyor. Dolayısıyla bu yıl da Black Friday, 29 Kasım’da başlayacak. Ancak Türkiye’de de dahil olmak üzere birçok firma bu yıl Black Friday indirimlerine erken başladı.  

ALİBABA REKORU

ABD’de 5 gün süren Black Friday indirimlerinde geçen yıl toplamda 25 milyar dolarlık alışveriş yapılmıştı. Çin’de Black Friday’e karşı 10 yıl önce hayata geçirilen ve öncülüğünü online alışveriş devi Alibaba’nın yaptığı 11 Kasım’daki Bekarlar Günü’nde ise bu yıl sadece 24 saat içinde 38 milyar dolarlık alışveriş yapıldı. Yani, Çin’deki indirim çılgınlığı ABD’nin çok daha ilerisinde. Bu yıl ki 11 Kasım Bekarlar Günü’nde en çok elektronik ve moda ürünleri satıldı.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir