Çin’e 4 trilyon dolarlık tazminat davası açıldı

ABD’de ilginç bir dava açıldı. Çin Komünist Partisine açılan davada, suçlama virüsün gelişini bilerek engellememek ve bilgi vermemek. Davanın tutarı da tam 4 trilyon dolar


ABD’de Çin Komünist Partisine Kovid-19 virüsünü örtbas etmek nedeniyle 4 trilyon dolarlık dava açıldı. Florida merkezli bir hukuk firması Berman Law Group tarafından Çin Komünist Partisine karşı açılan davada 10.000’den fazla kişi imza verdi. Trilyon dolarlık davada, kişisel koruyucu ekipmanı olmadığı için Kovid-19’a yakalanan ve ölen aile üyeleri ile hastalanan ve ölen sağlık çalışanlarının yakınları var.

BİLGİ VERMEDİLER SUÇLAMASI

Davanın avukatları Çin’i bilgi saklama ve erken müdahale etmeyip virüsün yayılmasına sebep olmakla suçluyor. Avukatlar, “Virüsü engellemediler. Virüs hakkında zamanında bize bilgi vermediler ve toplumlarımızı cehenneme sürüklediler. ABD, Avustralya ve diğer her yer” yorumunu yaptı. Davanın avukatları böyle bir adım atmalarının nedeni olarak ölenlerin yakınlarına tazminat sağlamak olduğunu belirtiyor.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir