Çin’deki virüsle ilgili olarak Wuhan’da toplu taşımalar durduruldu

Çin’deki gizemli virüs salgınının yayılmasını engellemek için virüsün ilk ortaya çıktığı kent olan Wuhan’da toplu taşımalar askıya alındı


Çin’de SARS benzeri virüsün ilk görüldüğü yer olan Wuhan kentinde tüm toplu taşımalar durduruldu. People’s Daily China sitesindeki habere göre virüsün yayılmasını engellemek için Wuhan’da tüm toplu taşımalar da askıya alındı. Kentten ayrıca tüm uçak ve trenlerin ayrılması yasaklandı. 10 milyonu geçen nüfusu ile dünyanın en büyük 42’nci, Çin’in ise en büyük yedinci kenti olan Wuhan’da toplu taşıma yasağının geçici olduğu kaydedildi.

YASAK YARIN BAŞLAYACAK

Çin’deki yeni yıl tatili öncesinde alınan bu toplu taşıma yasağının 23 Ocak’ta yani yarın başlayacak. Wuhan Uluslararası Havaliamanı yılda 20 milyon yolcuyu geçen kapasiteye sahip. 

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir