Çin’deki üniversitelerde aşk dersleri başladı

Çin’deki 9 üniversitede aşk dersleri başladı. Gençler arasında karşı cinsi daha iyi anlamak ve güçlü bir ilişki yaşamak için başlatılan derslere öğrencilerin ilgisi yoğun oluyor


Çin’de yıllarca uygulanan tek çocuk politikasına bağlı olarak kadın – erken nüfusunda ciddi bir eşitsizlik var. Geçen yılki verilere göre erkeklerin oranı kadınlardan 32 milyon daha fazla. Söz konusu bu eşitsizlik ve diğer bazı sebeplerden dolayı Çin’de evlilik oranları düşüyor. Bunun önüne geçmek isteyen yetkililer de çeşitli önlemleri hayata geçiriyor. İngiltere merkezli Sky News’teki habere göre bu kapsamda Çin’deki birçok üniversitede aşk dersleri başladı.

KARŞI CİNSİ ANLAMAK

Sky News’teki bilgilere göre aşk dersleri Şanghay Üniversitesi ile birlikte 9 farklı üniversitede veriliyor. Gençlere karşı cinsi daha iyi anlamayı öğreten derslere öğrencilerin ilgisinin de yoğun olduğu aktarıldı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir