Çin’deki düğünde aldatma skandalı

Çin sosyal medyasında bir düğünde yaşananlar gündem oldu. Damat, kendisini bacanağı ile aldattığını söylediği müstakbel eşinin görüntülerini yayınladı


Çin’in Fujian eyaletinde yaşandığı belirtilen bir olay ülkedeki sosyal medya ağlarında gündem oldu. Bir düğünde yaşanan olayda ismi açıklanmayan damat ile gelin sahneye çıktı. Herkes mutluluk pozları vereceklerini düşünüyordu. Ancak sahnedeki ekranda bir anda 5 dakika boyunca süren cinsel içerikli görüntüler çıktı. Damat, söz konusu görüntüdeki kadının müstakbel eşi olduğunu ve erkeğin de hamile olan kız kardeşinin eşi yani bacanağı olduğunu açıkladı.

‘REKLAM’ İDDİASI

‘İntikam’ adı altında binlerce kez paylaşılan görüntü Çin sosyal ağlarında en çok paylaşılan olaylardan oldu. Damat düğünü iptal ederken, birçok kişi görüntülerin ve yaşananların gerçek olduğunu savundu. Bazıları ise yaşananların reklam amaçlı olduğunu ve gerçek olmadığını savundu. Çin’in Twitter’ı olan Weibo ise söz konusu görüntüleri paylaşımdan kaldırdı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in simge ismi hayatını kaybetti

Çin’in yakın tarihindeki simge isimlerden biri olan Liang Jun, 90 yaşında hayatını kaybetti. Liang, ülkenin ilk kadın traktör şoförü olarak milyonlarca kadına ilham kaynağı olmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir