Çin’de yoksullukla mücadele seferberliği başladı

Çin’deki Danıştay toplantısında çıkan karara göre, bu yıl yoksulluğu azaltma amaçlı çalışmalar hızlandırılacak. Ülke, mevcut standart gelirin altında olan ve yoksul ilçelerde yaşayan insanların yoksulluktan kurtarılması için harekete geçecek


Çin’de gerçekleştirilen Danıştay toplantısında, ülkedeki yoksulluk ele alındı. Toplantıdan çıkan kararda, bu yıl yoksulluğun azaltılmasına yönelik çabaların güçlendirileceği belirtildi. Karara göre, standart gelir düzeyinin altında kalan ve yoksul ülkelerde yaşayan insanlar için özel çalışmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca toplantıda, yoksulluğa karşı savaşı kazanmaya yönelik tüm birimlerin desteği konusunda çağrı yapıldı.

6 BÖLGEYE YARDIM YAPILACAK

Ülkedeki yoksulluğu azaltma amaçlı, Tibet, Sincan, Qinghai, Gansu, Sichuan ve Yunan’daki geliir düzeyi düşük bölgelere yardım yapılması hedefleniyor. Çin hükümeti, endüstriyel kalkınmayı teşvik ederek ve yeni iş fırsatları yaratarak yoksulluktan bölge halkını kalkındırmayı amaçlıyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir