Çin’de virüsün yayıldığı Wuhan’daki pazarda satılan hayvanların listesi

Çin’den dünyaya yayılan gizemli salgının arkasında Wuhan kentindeki hayvan pazarları var. SARS benzeri virüsün yılandan yayıldığı düşünülüyor. Wuhan’da pazarlarda birçok hayvan satılıyor


Çinliler’in Batı’dan oldukça farklı olan tüketim alışkanlıkları zaman zaman dünya basınında konu oluyor. Bu kez ise dünyaya yayılan virüs ile birlikte Çin’deki farklı tüketim eğilimleri bir kez daha gündeme geldi. SARS benzeri gizemli virüs salgınının arkasında yılanların olduğu düşünülüyor. Wuhan coronavirusün yılandan yayıldığına kesin gözüyle bakılıyor. Asya’da bulunan ve Çin’in de genellikle güneyinde bulunan zehirli krait türü ile Çin kobrası baş şüpheli. Bu ilk kez bir salgının sürüngenden insana geçme vakası olacak.  SARS dikkate alındığında virüsün Mart’ta zirve yapması bekleniyor.

WUHAN’DAKİ PAZARLARDA YOK YOK

Wuhan’da satılan hayvanların fiyat listesi olduğu iddia edilen fotoğraflarda sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Çin’deki virüsün yayıldığı Wuhan ‘daki pazarda satılan hayvanların fiyat listesi yukarıda yer alıyor. Pazarda yılan, kurt, koala, fare, misk kedisi satılıyor. Çin’de geçen ay  tavşan böbreğinden veba vakaları olmuştu.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir