Çin’de Nisan sonunda maske takmak bitecek

Kovid-19 salgınından sonra en çok talebi artan ürünlerin başında maske geliyor. Çinli uzmanlar ise Nisan ayından sonra ülkenin neredeyse tamamında maske takma zorunluluğun biteceğini söylüyor


Çinli uzmanlar “Hubei eyaleti dışındaki bölgelerde Nisan sonunda maske takmak bitecek. Hubei ve Wuhan’da ise bir ekstra ay daha gerekecek. Ardından ülkede hayat tamamen normale dönecek.  Bu sıfır vaka olacak anlamına gelmiyor. Virüs ara ara yeniden çıkabilir” açıklaması yapıldı.

ÇİN’DE İKİ ÖNCELİK

Çinli uzmanlar ayrıca “Birinci önceliğimiz yurtdışından gelen Kovid-19 vakaları. İkinci hedef Wuhan’da yeniden nüksetme ihtimali olan vakaları kontrol altına almak. Bazı hastaların sindirim sistemi çok zarar gördü. Virüs onlarda geri gelebilir. Virüsle mücadele için yapılan yeni hastaneler 1-2 yıl bu kişilere hizmet verecek” açıklamasını yaptı.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir