Çin’de korkutan deprem

Çin’in Sichuan eyaletinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremde 1 kişi yaşamını yitirirken, 29 kişi de yaralandı. Arama kurtarma çalışmaları sürüyor.


Çin’de yine korkutan bir deprem yaşandı. Bu kez ülkenin Sichuan eyaletinde bulunan Weiyuan bölgesi ve Neijiang kenti depremden etkilendi. Yerin 10 kilometre derinliğinde yaşanan ve 5.4 büyüklüğünde olan depremde 1 kişi yaşamını yitirirken, 29 kişi de yaralandı. Yetkililer, yaralılardan 2’sinin durumunun kritik olduğunu açıkladı.

ARAMALAR SÜRÜYOR

Halkta büyük bir paniğe yol açan sarsıntının ardından 17 ev tamamen yıkılırken, 215 evde ise hasar oluştu. Arama kurtarma çalışmaları sürerken, deprem bölgesine ilave ekiplerin de sevk edildiği açıklandı. Yetkililer, hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe ediyor.

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin gıda israfına savaş açtı

Yılda 18 milyon ton gıdanın çöpe gittiği Çin’de yeni bir kampanya başlatıldı. Gıdaya israfına karşı bir mücadele başlarken N-1 adı verilen de bir kampanya devreye girdi. Artık grup halinde restoranlara gidenler kişi sayısından bir az tabak sipariş edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir